МІЙ КРАЙ - МОЄ НАТХНЕННЯ

ЧЕРНІГІВЩИНА В ВІРШАХ, ПІСНЯХ ТА ПРОЗОВИХ ТВОРАХ

Щедра чернігівська земля стала місцем натхення і джерелом сили не тільки для її уродженців, а й для всіх, хто був відірваний від своєї батьківщини, провівши тут лише деякий час. Чимало куточків Придесення пов'язані з відомими іменами діячів культури і науки, в тому числі і з письменниками.
Літературне краєзнавство дає можливість пройти лабіринтами пам'яті разом з письменником - побачити милі його серцю місця, людей, почути легенди та пісні рідного краю, які траплялися на шляху автора і навіть стали прообразами майбутніх творів.

Бібліотека розпочала роботу по створенню електронної текстової бази "Мій край - моє натхнення", в якій будуть збиратися поезія, пісні про місто легенд Чернігів та прозові твори, події в яких відбуваються чи якимось чином пов'язані з Чернігово-Сіверським краєм. Сподіваємось, що розпочата нами праця стане в нагоді школярам, вчителям, батькам, всім, хто пишається і любить наше рідне місто і поліський край. А також бібліотека заохочує талановитих містян ознайомити широкий загал зі своїми віршами про Чернігів та знайти прихільників і поціновувачів своєї творчості.

Якщо ви бажаєте ознайомити широкий загал зі своїми літературними досягненнями - надсилайте роботи на нашу поштову скриньку E-mail: chizalkoc@gmail.com або у Messenger сторінки бібліотеки у Facebook.

Наші вимоги:
1. Ви є правовласником творів, які надсилаєте
2. Матеріал розміщується у наданому Вами редагуванні
3. Формат файла для завантаження - *.doc
4. Ми не розміщуємо матеріали, які суперечать законодавству України

Бажано прикріпити до листа Ваше фото та коротеньку інформацію про Вас.Також отримати відповіді на свої питання Ви можете за телефоном у Чернігові (0462) 77-51-20

ПОЕЗІЯ

про місто і рідний край
Ніна Шакун
Галина Верес (Демиденко)Петро Зуб Іван Коваленко Микола Побелян

про українських письменників
Леонід Глібов Євген ГребінкаОлександр ДовженкоМарія ЗаньковецькаМихайло Коцюбинський
Павло Тичина

про Десну
/Files/images/vorona_v/P6210029.JPG Ворона В. І. Одвічний Дух Десни. - Чернігів, 2013. - 378с.

ПІСНІ
МІЙ ЗОРЯНИЙ ЧЕРНІГІВ
Сл. С. Охріменко Муз. А. Сухоноса
ЧЕРНІГІВСЬКЕ НЕБО
Сл. О. Довгий Муз.
ПОВІК НЕ РОЗЛУЧИМОСЬ МИ
Сл. С. Репяха
ГІМН ГРОМАДИ М, ЧЕРНІГІВ
Сл. І. Буренко Муз.

ПРОЗОВІ твори, в яких події відбуваються на Чернігівщині, або якимось чином пов'язані з сіверським краєм (поки що тільки обкладинки книг та назва твору)
/Files/images/vrsh_ta_proza_pro_cherngvschinu/img424.jpg
Ворона В. Хоробор: Легенда сіверського краю. Кн. 2 /Володимир Ворона. - К., 2020. - 522с.
/Files/images/BookNews_chitalnogo_zalu/106915712_3139093106173408_4350594594484137370_n.jpg
Ворона В. Відступник: Роман-подорож у минуле. Кн. 1 / Володимир Ворона. - К., 2019. - 538с.
/Files/images/vrsh_ta_proza_pro_cherngvschinu/Мастерова Тобі скажу.jpg
Мастерова В. Тобі скажу/ Валентина Мастєрова. - К., 2020. - 280с.
/Files/images/vorona_v/183.jpg
Ворона В. Навала. Кн. 3 /Володимир Ворона. - К., 2021. - 444с.
/Files/images/vrsh_ta_proza_pro_cherngvschinu/diznavach.png
Хемлін М. Дізнавач / Маргарита Хемлін. - Х.: Вид- во "Ранок": "Фабула", 2016. - 384 с. - (Серія "Епоха")
/Files/images/vrsh_ta_proza_pro_cherngvschinu/tybet-na-vosmomu-poversi.jpeg
Дністровий А. Тибет на восьмому поверсі /Анатолій Дністровий. - К.: Піраміда, 2013. - 188 с. - (Серія "Приватна колекція")
/Files/images/vrsh_ta_proza_pro_cherngvschinu/244929.jpg
Франко І. Захар Беркут. Костомаров М. Чернігівка. - К.: Укр. центр духов. культури, 1995. - 312 с.- (Серія "Укр. іст. роман")
/Files/images/vrsh_ta_proza_pro_cherngvschinu/930701790957273088_n.jpg
Корсак І. Перстень Ганни Барвінок / Іван Корсак. - К.: Ярославів вал, 2015. - 248 с. (Серія "Суч. бестселер України")
/Files/images/vrsh_ta_proza_pro_cherngvschinu/8096.jpg
Василь Іващенко За рікою за Десною / Василь Іащенко. - К.: Молодь, 1974. - 80 с.
/Files/images/vrsh_ta_proza_pro_cherngvschinu/img164.jpg
Корбач І. М. Їхала цариця нашим краєм: історична хронікав оповідях /Іван Корбач. - К.: Укр.центр духов. культури, 2005. - 266 с.
/Files/images/vrsh_ta_proza_pro_cherngvschinu/img166.jpg
Топчий В. "Не отрекаюсь!" Князь Михаил Всеволодович Черниговский и боярин Федор / Виталий Топчий. - Чернигов
/Files/images/vrsh_ta_proza_pro_cherngvschinu/img167.jpg
Ткаченко Г. Голгофа козацьких нащадків. Терновий вінок / Ганна Ткаченко. - Харків: Книжный клуб «Клуб семейного досуга», 2015. - 320 с.
/Files/images/vrsh_ta_proza_pro_cherngvschinu/153595.jpg
Корбач І. М. Сотники: іст. роман-хроніка / Іван Корбач. - К. : Укр. центр духов. культури, 1995. - 300 с. - (Серія "Укр. істор. роман")
/Files/images/vrsh_ta_proza_pro_cherngvschinu/Міщенко Дмитро Сіверяне.jpg
Міщенко Д. Сіверяни:Роман. Корбач І. Останній похід короля : Роман-хроніка /Дмитро Міщенко; Іван Корбач. - К. : Укр. центр духов. культури, 1999. - 392 с. - (Серія "Укр. істор. роман")
/Files/images/vidatn_postat_cherngvschini/img534.jpg
Чухліб В. Іду до Десни: Ліричні мініатюри//Василь Чухліб. –К.: Молодь, 1988. – 152 с.

Добриця Олександр Павлович

Карпенко Любов Грирорівна