Засідання фотоклубу у грудні 2013 року

5 грудня 2013 року


20 грудня 2013 року

Тема цього засідання була "Типові помилки фотолюбителів". Наші фотомайстри продемонстрували на слайдах помилки, яких припускаються початківці або неуважні фотографи.

/Files/images/fotoklub_prekrasne_poruch/imagesCANDYM25.jpgПо-перше, вони наголосили, що важливо слідкувати за фоном: що і як потрапляє до кадру. Аби не вийшло ніби з голови вашої моделі виростають дерева, гілки, ліхтарі і т.ін.

/Files/images/fotoklub_prekrasne_poruch/imagesCAOCKR1K.jpg

Лінія обрію, що проходить по голові, виглядає грубо і порушує рівновагу кадра. Треба намагатися опускати лінію горизонта нижче або піднімати вище.

Вертикальні об'єкти повинні бути дійсно вертикальними.

Інколи зйомка людей на тлі пейзажів або архітектурних будов виглядає не зовсім художньою, тому що в кадрі немає акцента. "Ви повинні розповісти глядачу про кадр," - зауважує Віктор Кошмал. Якщо ви хочете звернути увагу на людину - зробіть фон скромніше, а якщо на пейзаж, то розверніть модель до пейзажу так, ніби вона хоче привернути увагу глядача до його краси.

Часто знімаючи в гарний сонячний день, фотографи не помічають, що на обличчя потрапляють промені сонця і перший план стає яскравішим за головного героя, а тінь від гілок та листя розташовується в кадрі абияк і повністю або частково покривають головний об'єкт. Ще одна порада від професіоналів: і перший план і тло повинні підкреслювати об'єкт, а не сперечатися з ним.

При портретній зйомці важливо вигідно передати пропорції обличчя. Площина обличчя повинна бути строго перпендикулярна осі об'єктива по вертикалі. Тобто, якщо модель дивиться вгору, фотограф повинен піднятися так, щоб опинитися вище. Або опустити камеру нижче, якщо модель дивиться вниз. Інакше в першому випадку отримаємо потужну щелепу, а в другому - величезний лоб.

Кiлькiсть переглядiв: 485