Міжнародний день рідної мови

Починаючи з 2000 року 21 лютого представники всіх націй і народностей світу, щорічно відзначають Міжнародний день рідної мови. В Україні це свято відзначають з 2002 року, коли для зміцнення державотворчої функції української мови та сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України було видане розпорядження "Про відзначення Міжнародного дня рідної мови". Відтоді це свято стало ще одним днем пошанування рідної мови в кожному освітньому закладі, у бібліотеках, культурних центрах, просвітницьких організаціях України.

Саме тому, 21 лютого у Чернігівській міській бібліотеці ім. М. Коцюбинського відбувся круглий стіл за участю вчених, митців та представників національних громад України. Спікерами заходу були: доктор пед. наук, професор Г. Філіпчук, доктор філософських наук, професор В. Личковах, к. пед. наук, доцент ЧНПУ, поетеса О. Мамчич, голова Чуваської громади в Україні Н. Лісова, голова Білоруської громади в Чернігові Г. Ворожбит, заслужений вчитель О. Грибницька, а також були присутні к. філософських наук, доцент ЧНТУ Т. Андрійчук, поет і бард Зьміцер Захарєвіч та інші шанувальники української мови.

Науковці, освітяни, волонтери, слухачі БКУМ, представники білоруської та чуваської громади обговорили проблеми розвитку й функціонування національних мов в умовах імперського режиму та в посттоталітарному суспільстві. Наслідки лінгвоциду, масового зросійщення не подолані й донині. Відсутність виваженої мовної політики, дієвого закону про мови призвела до денаціоналізації соціому, освіти, інформаційного простору тощо. Національна мова для кожного народу є "домом буття", основою культури, сакрумом, засобом національної самоідентифікації, а для нас українська мова передовсім є визначальним фактором національного державотворення. Вона і щит, і зброя, і кордон, і символ свободи та незалежності.

/Files/images/pod_2019/50939552.jpg/Files/images/pod_2019/92458361.jpg/Files/images/pod_2019/13627467.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 251