«Життя як воно є». У бібліотеці ім. О. Довженка Віталій Корж представив книгу спогадів «Еківоки»

/Files/images/pod_2019/23,05,2019 DSC_0024.JPG

«Це не оповідання, це оповідки, короткі історії з життя, – сказав Віталій Корж на початку презентації. – Це мій звіт перед світом за тих 80 років, що я прожив».

Віталій Корж– це людина, життя якої тісно переплетене з історією України. Як депутат Верховної Ради трьох скликань, він сам брав участь у процесі творення цієї історії.

«Мені подобається моє життя, воно яскраве, стільки було подій», – каже Віталій Корж. Хоча життя, а особливо дитинство, було нелегким. Віталій Терентійович був сьомою дитиною в сім’ї, син «ворога народу». На час його народження батько перебував у в’язниці. Родина жила бідно, часто малому Віталію не було навіть, що вдягти, аби вийти на вулицю. А найбільшою мрією було мати вдома свою власну, а не позичену книжку. Попри все, хлопець мав шалений потяг до навчання. У школі з першого його перевели одразу в другий клас. А батьки зробили все можливе, аби хлопець зміг закінчити школу та продовжувати навчання.

Оповідки наповнені теплом і колоритним гумором. Автор щиро вболіває за долю України, відверто описує ті політичні процеси, які відбувалися на порозі здобуття Україною незалежності, і учасником яких він був. Віталій Корж і зараз занепокоєний долею держави і подекуди досить різкий у висловлюваннях.«Головне джерело загрози – у головах самих українців. Поки ми будемо голосувати за гречку, то так і будемо жити. До кого претензії? Тільки до себе».

/Files/images/pod_2019/23,05,2019 DSC_0043.JPG

До книги увійшло 38 оповідок – сюжетів із життя. «Було два місяці скрупульозної роботи з редагування книги, це для мене цікавий досвід», – зауважив редактор книги, журналіст Петро Антоненко.

/Files/images/pod_2019/23,05,2019 DSC_0097.JPG/Files/images/pod_2019/23,05,2019 DSC_0129.JPG

Завершилася презентація виступом відомої чернігівської співачки Лєни Іванової, яка завітала привітати автора разом зі своєю родиною. «Мене, як матір, особливо розчулили ваші розповіді про дитинство», – зауважила співачка.

Книга «Еківоки: життя як воно є» вийшла накладом в 500 примірників, частину з яких автор передав чернігівським бібліотекам. Придбати книгу можна в культурно-мистецькому центрі «Інтермеццо».