«Молодь проти паління» – у бібліотеці ім. М. Коцюбинського організували бесіду-застереження

Бесіда-застереження до Всесвітнього дня боротьби з тютюнопалінням пройшла у бібліотеці ім. М. Коцюбинського.

На неї запросили учнів Чернігівського залізнично-транспортного ліцею. Експертом виступила головний спеціаліст з питань психотерапії та медичної психології, психотерапевт Чернігівської обласної психіатричної лікарні Валентина Шеховцова.

Звертаючись до молодих людей, пані Валентина наголосила, що куріння, це не просто шкідлива звичка, а хронічне невиліковне захворювання, яке вражає весь організм. На жаль, молодь досить часто ставиться до паління як до чогось несерйозного, не розуміючи всіх тяжких наслідків. «Тютюнопаління – це наркоманія, оскільки нікотин – це наркотик», – підкреслила Валентина Шеховцова. Сильне враження на молодих людей справили продемонстровані пані Валентиною фото дітей з тяжкими ураженнями центральної нервової системи. Все це – наслідки того, що їхні батьки палили, вживали алкоголь та наркотики. «Такі діти довго не живуть, можуть не доживати навіть до року, вони постійно страждають від болю. Тому насамперед треба працювати з майбутніми батьками, проводити профілактику, показувати, до чого може призвести тютюнопаління», – говорить Валентина Шеховцова. Профілактику слід проводити буквально з дитячого садочка. Найчастіше свою першу цигарку діти викурюють вже у віці 13 – 15 років, але є й винятки. «Наймолодшій дитині, з якою я працювала, було 7 років. Причому він розповів, що вже кидав палити, коли йому було 5 років. Це був хлопчик з неблагополучної родини», – розповіла пані Валентина. Спеціально для профілактики паління серед наймолодших Валентина Шеховцова написала казку про їжака-курця. Також учні ліцею переглянули презентацію слайдів про ситуацію з палінням в Україні.

/Files/images/pod_2019/35141088.jpg/Files/images/pod_2019/35141089.jpg/Files/images/pod_2019/35504190.jpg