Повернутися до звичайного режиму

«Вітер зі Сходу». У бібліотеці ім. М. Коцюбинського відбулася презентація нової книги Григорія Гусейнова

/Files/images/pod_2019/38014369.jpg

Відомий український письменник, Шевченківський лауреат, Григорій Гусейнов представив у Чернігові свою нову книгу «Вітер зі Сходу». До неї увійшли дві документальних повісті, присвячені маловідомим фактам спільної історії українців та представників східних культур.

«Як хан на шахті працював» – розповідь про долю останнього з династії хівинських ханів. У 80-х роках пан Григорій особисто познайомився з племінником останнього хівинського хана, який мешкав у Кривому Розі. Григорій Гусейнов написав статтю в «Комсомольську правду», яка викликала тоді значний резонанс. Книга ґрунтується на спогадах останнього представника ханської династії та архівних матеріалах.

/Files/images/pod_2019/66333764.jpg

Друга повість «Засушив коріння суховій (шляхами містичних поетів)» присвячена відомому чуваському поету, основоположнику сучасної чуваської поезії Мішші Сеспелю. Останній рік свого недовгого життя Мішші Сеспель провів в Острі, тут він і похований.

Разом із автором на презентацію нової книги приїхала голова чуваської громади в Україні, Надія Лісова. Вона розповіла про архаїчні корені чуваської мови й культури та прочитала поезію Мішші Сеспеля в оригіналі. «Чуваська мова важлива для вивчення найдавнішої історії, в тому числі й історії України, українських топонімів», – зазначила Надія Лісова. На презентації говорили не лише про нову книгу. А й про українську літературу загалом.

/Files/images/pod_2019/1549482972_6.jpg

«На щастя, зараз уже немає конфронтації між старшим і молодшим поколінням українських письменників, – сказав Григорій Гусейнов. – Усе в нас буде добре. Де є національне слово, там є національне майбутнє». Ознайомитися з новою книгою можна у бібліотеці ім. М. Коцюбинського.

Книгу Григорія Гусейнова "Вітер зі сходу" презентували в Чернігові

Кiлькiсть переглядiв: 362