«Розіп’ята душа на хресті всевишньої печалі…»

/Files/images/pod_2019/22,11,2019 66240_o.jpg

У бібліотеці
ім. М. Коцюбинського пройшла година пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років.

У заході взяли участь відомі науковці, співробітини Інституту Національної пам'яті, Сергій Горобець та Сергій Бутко.
«3 млн. 941 тис. загиблих від голоду в Україні, – це мінімальна цифра, – зазначив у своїй доповіді Сергій Горобець. – На Чернігівщині це 260 тисяч, майже стільки ж, скільки загинуло в роки Другої світової війни та окупації».
Створення штучного голоду було можливим лише в умовах колгоспного ладу, наголошують науковці. А сам Голодомор, фактично, став помстою за спротив селян іти в колгоспи. «Все проходило далеко не так гладко, вибухали повстання, в тому числі й на Чернігівщині. Зокрема, у 1931 року відбувся один з найбільших збройних виступів цього періоду – повстання під проводом Якима Рябченка. Воно охопило Городнянський, Ріпкинський, Сновський, Менський та Сосницький райони», – розповів Сергій Бутко.

Цей та інші збройні виступи кінця 20-х – початку 30-х років детально описані у книзі, виданій Інститутом національної пам’яті «Спротив геноциду. Каталог виставки». Також Сергій Бутко представив інші книги Інституту, присвячені темі Голодомору. Це спогади очевидців, розповіді про тих, хто ризикуючи власним життям, рятував голодуючих, а також цікаве дослідження І. Реви «По той бік себе», яке розповідає про психологічні наслідки Голодомору, які все ще помітні протягом кількох поколінь. Ці книги науковці передали до бібліотеки ім. М. Коцюбинського.

Щемливим аккордом на заході прозвучало оповідання відомої письменниці Валентини Мастєрової «Жуля», присвячене темі Голодомору очима дитини. Наприкінці заходу присутні переглянули трейлер нового художнього фільму про Голодомор «Ціна правди» польської режисерки Агнєшки Холланд. Фільм заснований на реальних подіях, його прем'єра відбудеться 28 листопада.

/Files/images/pod_2019/22,11,2019 34592_o.jpg/Files/images/pod_2019/22,11,2019 53664_o.jpg/Files/images/pod_2019/22,11,2019 71488_o.jpg