Унікальне видання вже в бібліотеці

Читальний зал центральної бібліотеки ім. М. Коцюбинського отримав унікальну книгу - працю відомого поета й етнолога, нашого земляка, кандидата історичних наук, професора Миколи Ткача "Словник говіркових, розмовних, рідковживаних та застарілих слів української мови". Це перший в Україні Словник українських діалектів, який вміщує в собі говірки всіх етнічних груп та ареалів розселення українців.

Микола Ткач на теренах культури знакова постать, унікальна творча особистість. Сьогодні важко уявити українознавство без його грунтовних наукових праць. Він був талановитим поетом, прозаїком, українознавцем, культурологом, етнологом. Збирав по селах народні пісні, етнографічні матеріали і разом з дружиною Надією Данілевською видав кілька збірок українського фольклору. Здійснив наукову реконструкцію українською абеткою твору "Слово о полку Ігоревім", де відтворив текст за збереженими словами і виразами чернігівських та інших діалектів, записав сучасною українською мовою пам'ятки княжої доби "Слово у законі і благодаті" митрополита Іларіона, "Остромирова Євангелія".