У сузір'ї літературних ювілеїв: ВЕРЕСЕНЬ

/Files/images/knijkov_vistavki/DSC_0014.JPG

Читальний зал Центральної бібліотеки ім. М. Коцюбинського представляє виставку «У сузір’ї літературних ювілеїв: ВЕРЕСЕНЬ» із циклу книжкових виставок «Літературний календар», де всі користувачі можуть познайомитися з творчістю письменників – ювілярів ВЕРЕСНЯ 2020 року: прочитати спогади про них, перечитати поезії, прозу, новели та інші літературні твори.

Літературний календар вересня висвітлює ювілеї відомих українських та зарубіжних письменників:
  • 15 вересня - 130 років від дня народження АГАТИ КРІСТІ – легендарної англійської письменниці, найвідомішої у світі авторів детективної прози.
  • 17 вересня – 156 років від дня народження МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО - українського письменника, майстра психологічної прози, громадського діяча.
  • 19 вересня - 60 років від дня народження ОКСАНИ ЗАБУЖКО - відомої української письменниці, есеїстки, літературної критикині, авторки двадцяти книжок різних жанрів.
  • 20 вересня - 50 років від дня народження ДАРИ КОРНІЙ— відомої української письменниці, лауреата Всеукраїнського літературного конкурсу «Коронація слова», яка працює у жанрі фентезі.
  • 23 вересня - 130 років від дня народження АРКАДІЯ КАЗКИ - нашого земляка, талановитого українського поета, перекладача, педагога, здібного музиканта.
  • 29 вересня - 175 років від дня народження Івана Карпенко-Карий (Тобілевича) – видатного драматурга, актора, режисера, громадського і культурного діяча, одного із фундаторів українського професійного театру.

/Files/images/vidatn_postat_cherngvschini/119753286_3355111484571568_927934264015447751_o.jpg

Завтра, 17 вересня виповнюється 156 років від дня народження українського письменника, майстра психологічної прози, громадського діяча МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО.

Уродженець Вінниці, письменник прожив у Чернігові найбільш яскраві, наповнені натхненням роки. Саме в нашому місті з-під пера митця вийшли знані в Україні та поза її межами твори «Fata Morgana», «Intermezzo» , «Тіні забутих предків» та багато інших. Головний герой творів – народ, долею й освітою якого, як очільник Чернігівського осередку Товариства «Просвіта», опікувався Михайло Коцюбинський. Земний шлях майстра художнього слова закінчився в Чернігові. Тут, згідно із заповітом, його поховано на старовинних Болдиних горах, де й встановлено пам’ятник. Ім'я Михайла Михайловича Коцюбинського наша бібліотека почесно носить з 1953 року.

Представлені на виставці книги розповідають про життя і творчість письменника, спогади сучасників про нього, листування, дослідження його літературного спадку.