Буктрейлер «Поринь у світ вишивки Чернігівщини»

Свято Покрови увібрало чимало народних звичаїв. Раніше, восени, зібравши врожай, починали гуляти весілля. Наймасовіша пора шлюбів розпочиналася зі свята Покрови і тривала до початку Пилипівки (28 листопада). В Україні і досі дотримуються цієї давньої традиції справляти весілля після Покрови. І з цього приводу навіть є українське прислів’я: «Покрова накриває траву листям, землю — снігом, воду — льодом, а дівчат — шлюбним вінцем.»

Неможливо уявити українське весілля без весільних рушників. Один з найбільш хвилюючих моментів урочистості - це коли молоді разом встають на вишитий вінчальний рушник, приймаючи Боже Благословення. Наші пращури вірили у чарівну силу рушника, в магію вишитого на ньому, тому берегли як зіницю ока. Адже рушники супроводжували людину впродовж усього життя: від народження аж до смерті, впевнено ведучи життєвими дорогами, напророченими у вишивці.

Пропонуємо переглянути буктрейлер «Поринь у світ вишивки Чернігівщини», підготовлений працівниками читальної зали Центральної бібліотеки імені М. Коцюбинського Наталії Ущенко та Олени Дудкіної

Поринь у світ вишивки Чернігівщини .

Кiлькiсть переглядiв: 19