«Усі різні – усі рівні» до Міжнародного дня толерантності

/Files/images/pod_2020/125568492_3526846457398069_8611170076380380775_o.jpg

Чи замислювались Ви коли-небудь над питанням толерантності?

Саме цьому мистецтву – жити з людьми й серед людей – присвячений День толерантності, який відзначають у всьому світі 16 листопада, коли в 1996 році ЮНЕСКО ухвалило «Декларацію принципів терпимості».

Ця Декларація розвиває та поглиблює принципи, які були сформульовані ще у 1948 році у Загальній декларації прав людини. Як заявлено в Декларації принципів толерантності (від лат. «tolerantio» – терпіння), «терпимість – це те, що робить можливим досягнення миру та веде від культури війни до культури миру». Це вже життєва необхідність, бо за останні 5 тисяч років на Землі відбулося 15 тисяч війн, у яких загинуло 5 млрд людей. За цей час людство жило в мирі лише 30 років!

Терпимість – це гармонія у різномаїтті, це не тільки моральний обов’язок, але й політична та правова потреби сучасної людини.

Пропагування терпимості має особливу важливість в теперішній час стрімкого посилення глобалізації, мобільності та взаємозалежності людей. Саме цій актуальній соціальній проблемі сучасності присвячена виставка друкованих документів (книжок та дописів з часописів) «Міжнародний день толерантності», яку підготував Центр правової інформації з питань місцевого самоврядування Чернігівської міської бібліотеки ім. М.М. Коцюбинського.