Газета, яка змінює світ на краще

Кілька років поспіль бібліотека імені М. Коцюбинського передплачує всеукраїнську газету "День". Попри певні фінансові обмеження у передплаті періодичних видань, бібліотека і цього року теж планує передплатити її, бо завжди виходить із читацьких інтересів, а інтерес до газети великий.

Газета вчить аналізувати, критично мислити, змушує читача самому робити висновки, а не нав'язує чиєсь чи своє бачення. При абсолютно різних елітах газета постійно несе універсальні цінності, має проукраїнську патріотичну позицію. На шпальтах газети знаходять відображення сучасні події і події та факти з історії нашої держави та зарубіжжя. Особливо вражають аналітичні статті експертів, послів, міністрів, істориків. Наприклад, про Голодомор Джеймса Мейса, про "Київський примірник Мазепинського Євангелія" Ігора Осташа, посла України в Лівані (День № 210-211, 2020 р.), "Привабливі гасла й злочинні справи" Станіслава Кульчицького, доктора історичних наук (День №210-211, 2020 р.), "Українці на царській службі" Тараса Чухліба, доктора історичних наук (День № 171-172, 2020 р.), "Мета - самостійність. Українська державність: етапи історичного розвитку" Юрія Терещенка (День № 176-177, 2020 р.).

Головний редактор газети Лариса Івшина зуміла створити колектив однодумців, який протягом 24-х років поширює розумний простір, здійснює виховну та освітню функцію і є джерелом натхнення для творчої інтелігенції. Важко перелічити всі грані багатопланової роботи "Дня". Але необхідно відзначити його інтелектуально-просвітницьку функцію, спектр якої надзвичайно широкий: від обміну думками, роздумами вчених, науковців України і світу й аналітики відомих політиків та провідних істориків до аналізу сучасних мистецьких тенденцій.

Хочеться відзначити, що бібліотека використовує публікації газети для оформлення виставок до державних, національних свят. На сторінках газети завжди можна знайти цікавий народознавчий матеріал: про народних майстрів, художників, кінематографістів. Дуже цікавий матеріал про життя і творчість Катерини Білокур, 120- річчя від дня народження якої відзначатиметься 6 грудня 2020 р., "Життя в обіймах квітів" Марини Марченко ("День" № 220-221, 2020 р.), про Василя Стуса "Де свободи чортма - там музи бранки" Сергія Тримбача ("День" № 220 -221, 2020 р.), туристичні мандри "Багатогранний Седнів" Анжели Савченко ("День" №171-172, 2020 р.).

Рубрики газети різнопланові:"Історія та "Я" "Культура", "Суспільство", "Наприкінці "Дня" "Прес-клуб "Дня", "Кінозал "Дня", "Українці читайте" завжди цікаві і містять унікальні матеріали. Це зустрічі, інтерв'ю і обмін ідеями знакових політиків, істориків, науковців, літературознавців України і світу, наприклад Оксани Пахльовської, Галини Акерман, Євгена Головахи, Володимира Панченка. Фото - це окрема велика частина діяльності "Дня". Цьогоріч газета оголосила ХХІІ Міжнародний фотоконкурс " Історія країни у фото". Особливий проект "Дня" - Літня школа журналістики. Це внесок редакції у формування не тільки журналістів високого гатунку, а й громадян.

Важко уявити, що сьогодні хтось ще не знає цю відому всеукраїнську газету "День", але не кожен може її передплатити, тож запрошуємо до бібліотеки читати друковане видання або читайте її електронне видання http://day.kyiv.ua/uk.

Кiлькiсть переглядiв: 121