15 жовтня - 100 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ДМИТРА ЛУЦЕНКА

«Чим більше щирості і безпосередності звучатиме у поетичних рядках, покладених на музику, тим більшу довіру і повагу викликатимуть вони у слухачів. Поетична наснага кожної пісні повинна бути високоемоційною, гранично простою… бо, пісня – це душа народу, а душа у нього пломінка і вразлива, пристрасна і глибока.» Дмитро Луценко

15 жовтня - 100 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ДМИТРА ЛУЦЕНКА (1921 - 1989) – видатного поета, що володів колоритним українським словом, писав щиро. Автор популярних, улюблених народом пісень «Києве мій», «Хата моя, біла хата», «Зачарована Десна», «Сивина», «Не шуми калинонько», «Мамина вишня», «Осіннє золото» та ін., ніжний і трепетний лірик. Зараз просто неможливо уявити собі скарбницю української пісні без пісень Дмитра Омеляновича Луценка.

/Files/images/knijkov_vistavki/245114691_4456778107738228_7216058200883614805_n.jpg

Почесний киянин Дмитро Луценко багато років прожив в столиці України і присвятив квітучому місту незабутні рядки, які згодом стали гімном «Києве мій». За своє життя поет став автором безлічі хітів української естради, які виконували видатні артисти того часу. Поет працював із найвідомішими композиторами-піснярами: Ігорем Шамо, Олександром Білашем, Анатолієм Пашкевичем, Володимиром Івасюком, Платоном Майбородою… За свою творчість він був нагороджений премією ім. Тараса Шевченка.

Загальний творчий доробок пісняра становить понад 300 віршів, які були покладені на музику і в буквальному сенсі стали народними улюбленцями. Перша збірка «Дарую людям пісню» побачила світ 1962 року, коли йому було вже за сорок. Передмову написав поет Володимир Сосюра, якого Луценко вважав своїм хрещеним батьком.

/Files/images/knijkov_vistavki/243376621_148454297497944_4646807877149280474_n.jpg

На виставці «У сузір’ї літературних ювілеїв: ЖОВТЕНЬ» із циклу книжкових виставок «Літературний календар» представлені два нотних видання з піснями на слова Дмитра Луценка, що є в читальному залі Чернігівської центральної бібліотеки ім. М. Коцюбинського:
ЛУЦЕНКО Д.О. ДАРУЮ ЛЮДЯМ ПІСНЮ/ Дмитро Луценко. – К.: Музична Україна, 2011. – 240 с.: ноти
Видання присвячено 90-річчю від дня народження уславленого українського поета, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Дмитра Омеляновича Луценка. У першому розділі представлені солоспіви та ансамблі, у другому – хорові твори.

ЛУЦЕНКО Д.О. ПІСНЯ ВІРНОСТІ/ Дмитро Луценко. – К.: Музична Україна, 1981. – 224 с.: ноти
До збірки увійшло більше 80-ти пісень на музику І. Шамо, О. Білаша, П. Майбороди, І. Поклада, А. Пашкевича, А. Кос- Анатольського, М. Дремлюги, В. Верменича, Г. Жуковського, А. Свєчнікова, О. Левицького, С. Сабадаша, В. Івасюка, Г. Гембери та ін.

Раїса Кириченко - Мамина вишня

Послухайте проникливу і дуже щемливу пісню про матусю («Мамина вишня» Сл. Д. Луценка, Муз. А. Пашкевича» у виконанні незрівняної Раїси Кириченко. Комусь вона нагадає дитинство, хтось зажуриться, когось надихне подзвонити рідненькій…

Підготували бібліотекарі читальної зали Чернігівської міської центральної бібліотеки ім. М. Коцюбинського Олена Дудкіна та Наталія Ущенко.