Найбільший здобуток ювілейного Року Лесі Українки - Повне академічне зібрання творів.

14 томів – найповніших, вивірених, нецензурованих. Над виданням працювали понад 30 дослідників — викладачі та науковці Луцька, Києва, Львова, Чернівців, Рівного, Житомира, Острога. Пропоноване 14 - томне видання суттєво відрізняється від попередніх академічних зібрань творів Лесі Українки. Принципова відмінність зібрання – це максимальна увага до рукописів Лесі Українки, зокрема чернеток, які відкривають завісу над таємницями творчого процесу. Зібрання відкривають чотири томи драматургії, яку визнано вершинним творчим здобутком письменниці. Том 1 вміщує драматичні твори, завершені у 1886-1906 роках, серед яких «Блакитна троянда», «Одержима», «В катакомбах». До другого тому увійшли драматична поема «Кассандра», діалог «Айша та Мохаммед», драма «Руфін і Прісцілла». Третій – драматичні твори, завершені у 1909-1911 роках, «Бояриня», «Лісова пісня». Том 4 вміщує твори, завершені у 1912-1913 роках, зокрема «Адвокат Мартіан», «Камінний Господарь», «Оргія», а також незакінчені драматичні твори.

Завершуючи Рік Лесі Українки, 28 грудня, бібліотека провела літературно-музичну композицію «Лесине Різдво» за творами письменниці. На заході представили нові надходження до бібліотеки: 14-томне видання творів Лесі Українки та книгу «Апокриф. Чотири розмови про Лесю Українку».
Запрошуємо до читання творів письменниці з нового багатотомного видання в читальній залі Чернігівської міської центральної бібліотеки ім. М. М. Коцюбинського.

Підготували бібліотекарі читальної зали Чернігівської міської центральної бібліотеки ім. М. Коцюбинського Олена Дудкіна та Наталія Ущенко.

/Files/images/pod_2021/270254533_4723451787737524_2318929479706623280_n.jpg