#Сковорода_300: Іван Франко про Григорія Сковороду

#Сковорода_300

Українська земля багата визначними постатями, неординарними особистостями, які стали фундаторами української культури, літератури та філософії. «Франкова творчість органічно вписується в українську філософсько-культурологічну традицію кордоцентризму, філософії серця» великого просвітителя Григорія Сковороду. (Р. Чопик).

І. Франко назвав Сковороду «першим глашатаєм глибокого гуманізму» в Україні. Високо оцінючи всю величезну працю його Великий Каменяр Іван Франко писав: «Григорій Сковорода – поява вельми замітна в історії розвою українського народу, мабуть, чи не найзамітніша з усіх духових діячів наших ХVIII століття».

/Files/images/skovoroda_300/bajky_harkivski.jpg

Збірку «Байки Харківські» Г. Сковороди, що містить тридцять творів, більшість з яких філософські трактати у формі діалогів, І. Франко вважав «в десять раз глибші і краще розказані, ніж Саадієві, написані гарною, подекуди граціозною мовою». (Сааді — великий перський поет)