Десна -красуня в поезіях Кузьми Журби

/Files/images/kuzma_jurba/КузьмаЖурба1.jpg

До 100-річчя від дня народження КУЗЬМИ ЖУРБИ (1922–1982), чернігівського поета, журналіста, члена Спілки письменників України.

Приєднуючись до відзначення ювілею чернігівського поета, бібліотека заохочує широкий загал ознайомитися з віршами Кузьми Журби. Можливо його щирі ліричні вірші, що випромінюють любов до рідного краю, будуть вам до вподоби і ви станете прихильником творчості чернігівського поета.

Сьогодні представляємо вірші Кузьми Журби про перлину Чернігівщини, одну з шести великих річок України. Ще її називають «Зачарована Десна». Красою ріки люди захоплювалися здавна, її згадували в своїх творах письменники та поети, на її берегах відбувалися історичні події та зростали давні могутні міста. Десну оспівували в піснях й змальовували у живописі.

Її хвилясте русло, її невпинний потік води, чудові краєвиди берегів і все це в різні пори року зображені на світлинах шанувальників ріки.

Для фотоколажу використані фото працівників бібліотеки та членів фотоклубу «Прекрасне поруч», що діє при Чернігівській міській центральній бібліотеці ім. М. Коцюбинського Н. Василинчук, Т. Дмитрієвої, О. Куннової, С. Тарабари, Л. Юдакової.

/Files/images/kuzma_jurba/Колаж до віршів про ріку1.jpg

НА РІЦІ

Де клени і тополі,
Ще й верб сім’я рясна,
Тече собі поволі

Ріка моя Десна.
Пливуть у небі синім
Хмарини де-не-де.
Хороший день осінній
Левадами іде.

Щось листячко лозове
Шепоче до трави.
А я сідаю в човен:
– Кораблику, пливи!

Легенький змах весельця,
Срібляться бурунці.
І човник мій несеться,
Як вітер, по ріці.

Є річка, що вписана в пісню,
Зірками цвіте у ночах.
Я бачу усю Вітчизну
В блакитних її очах.

Це звідси відважний Ігор
У дальній рушав похід.
Несли їй чужинці іго,
Та де їх шукати слід?

Герої в билинах воскресли,
Щоб жити з живими віки.
Над ними, як райдуги, весни
З барвінку сплітають вінки.

Це тут, над моєю Десною,
Могутньо вставала Русь.