Запрошуємо відвідати плакатну експозицію "Між історією і пам'яттю"

Український Католицький Університет запрошує чернігівців та гостей міста відвідати плакатну експозицію «Між історією і пам’яттю», що є результатом здійснення міждисциплінарної програми «ЛОКУС: слідами руїн», яка реалізується командою Центру Шептицького в рамках проєкту #ZMINA_2_0 «Субгранти для культурних проєктів» фонду ІЗОЛЯЦІЯ за фінансової підтримки Європейського Союзу.

За попередніми підрахунками Міністерства культури та інформаційної політики України, станом на 20 грудня 2022 року офіційно зафіксовано 553 випадків пошкодження або руйнування об’єктів культури внаслідок повномасштабного військового вторгнення росії на територію України.

Серед постраждалих об’єктів — пам’ятки національного та місцевого значення (релігійні споруди, мистецькі осередки, меморіальні пам’ятники та твори мистецтва, бібліотеки, музеї та заповідники тощо).

Близько 100 об’єктів були знищені повністю!

Локус – це не звичайна позначка геолокації на мапі певної території. Локус – це культурно-історичні місця, які вже стали, стають або ж будуть ставати «місцями пам'яті» – знаковими місцями «пам'яттєвої культури» певної країни.

Усвідомлення такої локалізації має велике значення в критичні історичні періоди, спонукає громадян до самоаналізу і свідомого формулювання мети їх майбутньої діяльності. Таким чином, локус – це завжди шлях слідами руїн.

Проєкт «ЛОКУС: слідами руїн» є спробою ментальної локалізації «живої» національної пам’яті, фіксацією, понівечених або ж зруйнованих внаслідок військового вторгнення росії на територію України, архітектурних об’єктів культурної спадщини країни, які нині формують зміст зародження нової національної свідомості українців. Мета проєкту — шляхом об’єднання представників львівських інтелектуальних середовищ, створити платформу для пошуку дієвих концепцій розв'язання питання майбутнього об’єктів культурної спадщини України, постраждалих від воєнних дій у 2022 році.

Формуючи експозицію, ми зосередимось на 25-ти, актуалізуючи питання їх захисту в умовах війни. Адже саме вони – «нові» «місця пам'яті», місця «боротьби за існування», «місця болю», «місця сили», «місця надії», які потребують ґрунтовного дослідження, збереження, реконструкції та реставрації.

Пам’ятаймо: ідея ревіталізації культурної спадщини країни є стратегічною місією розвитку ментально-ідентичної відповідальності українців!

Офіційне відкриття виставки у Чернігові відбудеться 1 липня о 16:00

Приміщення Чернігівської міської бібліотеки ім. Михайла Коцюбинського, що розташоване за адресою: м. Чернігів, вул. Княжа, 22.

Експозиція триватиме до 31 липня 2024 року включно.