Презентація книги краєзнавця Олександра Ляшева

21 вересня 2015 року в бібліотеці презентовано наукове видання краєзнавця Олександра Ляшева "Нарис церковної історії села Роїща". Це вже третя книга автора з історії Роїща - батьківщини його матері.

Книгу видано за сприяння нащадків роїських козацьких і селянських родів. Автор наголосив, що видання книги стало можливим завдячуючи документам із архіву фонду чернігівської духовної консисторії. Видання активно підтримали чернігівські історики.

С.Горобець зазначив, що книга належить жанру мікроісторії - історії малих міст і сіл. Цей жанр є дуже популярним в сучасних історичних дослідженнях. Сильною стороною книги є те, що автор в своїх мікроісторичних дослідженнях пішов попереду всіх, обравши не тільки малодосліджену тему релігійних громад на селі, а й описавши документи радянського періоду, які по інших релігійних громадах відсутні в архівах.

А.Л.Курданов зазначив, що успіх книги зумовила заглибленість автора в тему, якою він живе і дише. Людина стороння селу і позбавлена краєзнавчих інтересів, ніколи не напише таку книгу. Треба подякувати роїщанам, які зберегли церкву, могили на кладовищі і архиви церкви. Історія поховань та зміст метричних книг, наголосив А.Л.Курданов, є дуже перспективним напрямком історичних досліджень. Історик поставив перед О. Ляшевим завдання - написати історію роїської школи.

А.І. Кондратьєв в своєму схвальному виступі запропонував авторові скласти каталог прізвищ жителів с. Роїще.

На презентації були присутні директор Чернігівської районної ЦБС та бібліотекар села Роїще.

Книгу Олександра Ляшева висунуто на здобуття премії "Краща книга року-2015"

Ольга Гайова, зав. відділом обслуговування ЦБ ім. М. Коцюбинського