Майстер-клас ліплення з солоного тіста від Марини Ткач

/Files/images/pod_2015/Майстер клас Марина3869_n.jpg

Ліпка із солоного тіста в наші дні стала надзвичайно популярною. Нею займаються як діти, так і дорослі. Це захоплююче заняття здатне доставити масу задоволення. Отож, 10 грудня 2015 року на абонементі ЦБ ім. М. Коцюбинського Марина Ткач, бібліотекар відділу обслуговування провела для слухачів "Університету 60+" майстер-клас з ліплення.

Учасники майстер-класу познайомилися з історією виникнення ліплення з солоного тіста та дізналися як приготувати тісто, виготовити окремі деталі виробу, як з'єднати деталі між собою та з основою виробу, оздобити, висушити та обробити готовий виріб. Кожний своїми руками зробив сувенір із солоного тіста.

Солоне тісто - чудовий пластичний і безпечний екологічно матеріал, з якого можна виготовити масу цікавих виробів, в тому числі цілі картини, що випромінюють тепло рук майстра. До того ж вироби з солоного тіста є досить довговічними.

Щоб створити справжній шедевр доведеться добряче постаратися, але освоїти тістопластику під силу абсолютно кожному, тим більше що ця техніка не вимагає наявності будь-яких унікальних здібностей і дорогих матеріалів.

Ліплення з солоного тіста було поширене в Україні ще у давні часи. Із солоного тіста жінки ліпили фігури птахів і тварин, виготовлялися дітям справжні іграшки. А за часів дохристиянської Русі вироби з солоного тіста використовувалися для різних обрядів та церемоній.Подібні фігурки також служили символічними подарунками на весілля, до народження дитини, з них робили обереги.

Кiлькiсть переглядiв: 168