Хроніка основних подій

1948

Відкриття в Чернігові міської бібліотеки в приміщенні колишньої обласної філармонії. На той час бібліотека розміщувалась в одній кімнаті, мала 700 примірників книг і налічувала 130 читачів.

Призначення виконуючою обов`язки завідувачки бібліотеки Лідії Василівни Дейнеко. На кінець року призначено завідуючим Феодосія Григоровича Шума.

1949

Призначення завідувачкою бібліотеки Лізи Олександрівни Підгурської, яка працювала на цій посаді 10 років.

1951

Отримання бібліотекою нового приміщення, де відкрито читальний зал і абонемент. Організовано 18 пересувних пунктів, які обслуговували жителів міста в гуртожитках і на підприємствах.

1953

Присвоєння міській бібліотеці ім'я Михайла Михайловича Коцюбинського.

1959

Призначення директором бібліотеки Дмитра Григоровича Примака.

1961

Отримання бібліотекою нового приміщення, збудованого за індивідуальним проектом, по вулиці Кирпоноса, 22. Бібліотека знаходиться тут і нині.

Призначення директором бібліотеки Миколи Олександровича Волкова.

1976

Створення Чернігівської міської централізованої бібліотечної системи, в структурі якої 13 бібліотек: Центральна бібліотека імені М.М. Коцюбинського, Центральна бібліотека для дітей імені О.П.Довженка, бібліотека-філія № 1 для молоді, 7 бібліотек-філій для дорослих, 3 бібліотеки-філії для дітей.

Бібліотека імені М.М.Коцюбинського одержує статус Центральної бібліотеки і стає організаційним і методичним центром для бібліотек всіх систем та відомств міста.

1983

Призначення директором Центральної бібліотеки імені М.М.Коцюбинського та Чернігівської міської централізованої бібліотечної системи Марії Яківни Мостової, яка працювала на цій посаді 20 років.

1991

Ведення в практику роботи нових умов господарювання.

Вивчення та використання на практиці досвіду Барановицької міської ЦБС Брянської області, Ірпіньської міської ЦБС Київської області.

1994

Відкриття бібліотечного пункту видачі при Центральній бібліотеці імені М.М. Коцюбинського на базі колишньої бібліотеки Чернігівського обкому профспілок працівників державних закладів.

1998

Урочисте відзначення 50-річчя від дня заснування Чернігівської міської бібліотеки ім. М.М.Коцюбинського.

1999

Започаткування на базі Центральної бібліотеки ім. М.М.Коцюбинського Чернігівської міської ЦБС літературного конкурсу "Краща книга року".

Відкриття бібліотечного Канадсько-Українського центру як структурного підрозділу бібліотеки імені М.М. Коцюбинського. Центр відкрито Канадським «Товариством Приятелів України» міста Торонто. Почесний фундатор доктор Марія Фішер-Слиж (1922-2012 рр.).

2001

Отримання гранту від Бюро у справах освіти і культури Держдепартаменту США в результаті перемоги в конкурсі. Адмініструє проект Рада міжнародних досліджень та обмінів (IREX). Створення безкоштовного Інтернет-центру у бібліотеці.

2002

Створення електронного каталогу книг і каталогу періодичних видань, що надходять до міської централізованої бібліотечної системи.

Відкриття сектору контролю та обліку з метою збереження бібліотечних фондів.

2003

Відкриття Центру правової інформації з питань місцевого самоврядування. Започатковано проведення щорічних круглих столів до Дня місцевого самоврядування.

Призначення директором Центральної бібліотеки імені М.М.Коцюбинського та централізованої бібліотечної системи Власенко Н.І.

2005

Організація і проведення міського щорічного конкурсу «Краща бібліотека року».

Всеукраїнська науково-практична конференція для бібліотечних працівників «Актуальні проблеми екологічного інформування громадськості у роботі бібліотек».

Відкриття відділу комп`ютерного забезпечення з Інтернет-центром.

2006

Створення електронних краєзнавчої та систематичної картотеки статей, електронної бази даних «Рішення міської ради».

2008

Відкриття головного сайту Чернігівської міської централізованої бібліотечної системи за адресою:http://lib.cult.gov.ua. Безкоштовну інформаційну та технічну підтримку сайту надає Український Просвітницький Інститут.

Відзначення 60-річчявід дня заснування бібліотеки та 55-річчя присвоєння бібліотеці імені Михайла Михайловича Коцюбинського.

2009

Проведення на базі Центру правової інформації з питань місцевого самоврядування круглого столу «Соціокультурна інтеграція членів громади з особливими потребами».

Організація і проведення загальносистемного конкурсу «Авторська книжкова виставка». Серед переможців в номінації «Авторська виставка для молоді» - бібліотечний пункт Центральної бібліотеки імені М.М.Коцюбинського.

2010

Присвоєння директорові Чернігівської міської централізованої бібліотечної системи Ніні Іванівні Власенко почесного звання «Заслужений працівник культури України».

Участь у конкурсі програми "Бібліоміст" (IREX) «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» та отримання гранту на відкриття в ЦБС трьох безкоштовних Інтернет-центрів.

Участь в регіональному тренінгу «Роль бібліотек у розповсюдженні інформації про діяльність органів влади усіх рівнів» (місто Харьків). Приєднання бібліотеки до Мережі Пунктів Доступу Громадян до офіційної інформації органів державної влади (проект Програми сприяння Парламенту II та Української Бібліотечної Асоціації).

Участь у Всеукраїнському конкурсі проектів розвитку місцевих громад ініціативи «Лідер бібліотечної справи-ІІ» від програми "Бібліоміст" (IREX) та перемога з проектом «Інтернет. Бібліотека. ЄВРО-2012».

Круглий стіл до 20-річчя місцевого самоврядування «Читання в соціокультурному просторі міста Чернігова». Започаткування проекту«Чернігів – місто, що читає».

Відкриття безкоштовного Консультативного пункту юридичної клініки у партнерстві з Чернігівським інститутом інформації, бізнесу і права (ЧІІБІП) імені академіка Ю.Бугая.

Організація загальносистемного конкурсу «Кращий масовий захід».

Відкриття мистецької галереї «Вернісаж у бібліотеці».

2011

Перемога бібліотеки імені М.М. Коцюбинського в обласному конкурсі «Краща бібліотека року» за підсумками 2010 року.

Організація і проведення першої віртуальної конференції в режимі Skype «Читання в соціокультурному просторі». Учасники – працівники Центральної міської бібліотеки Дніпропетровської ЦБС, ЦБ імені М.Горького ЦБС міста Краматорська, ЦБ імені Лесі Українки ЦБС міста Дружківки Донецької області, бібліотек Чернігівської міської ЦБС, викладачі Чернігівського Національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка та шкільні бібліотекарі міста Чернігова.

Запровадження міських загальносистемних акцій: «Бібліотека без канікул» (літні читання) та «Читаючий тролейбус».

Участь представників бібліотеки у Всеукраїнському «Ярмарку інноваційних бібліотечних послуг та електронного урядування» в Національному центрі «Український дім» (місто Київ).

Участь у міжнародній навчальній поїздці до Польщі переможців конкурсу проектів ініціативи «Лідер бібліотечної справи-ІІ».

Отримання гранту від програми «Бібліоміст» та реалізація проекту «Інтернет. Бібліотека. ЄВРО-2012».

Відкриття на безкоштовній платформі власного сайту бібліотеки імені М.М.Коцюбинського за адресою:http://bibl-kotsubynskogo.edukit.cn.ua.

Відкриття власної сторінки Канадсько -Українського центру на сайті бібліотек Чернігівської міської ЦБС «Одинцова, 7-в» за адресою:http://librarys.at.ua.

Участь у міський благодійній акції «Танець Мрії-3». Отримання бібліотекою нових комп`ютерів від благодійників.

2012

Перше місце у загальноміському конкурсі на краще святкове новорічне оформлення закладів, установ та організацій міста. На створення креативної ялинки із книжок пішло 2012 томів нових книг.

Участь у міжнародному бібліотечному Ярмарку інновацій «Сучасна бібліотека: розвиваємо місцеві громади» в Національному центрі «Український дім» (місто Київ).

Вивчення передового досвіду роботи бібліотек міста Гомеля під час міжнародного професійного візиту до республіки Білорусь.

Участьу регіональному форумі "Партнерство бібліотек та НУО: нові можливості "за програмою «Бібліоміст» (місто Полтава).

Запровадження і проведення вперше у Чернігові інформаційно-просвітницької акції «Ніч у бібліотеці».

Заснування фотоклубу «Прекрасне поруч» під керівництвом відомих чернігівських фотографів, членів Національної спілки фотохудожників України Віктора Кошмала та Миколи Турчина.

Організація і проведення загальносистемного конкурсу плакатів «Молодь обирає здоров`я».

Участь у Всеукраїнському соціологічному дослідженні «Патріотизм у розумінні сучасної молоді».

Впровадження годин інформації з питань культури для керівників комунальних закладів культури міста на базі Центру правової інформації з питань місцевого самоврядування.

Створення видавничої серії бібліографічних посібників «Автографи заговорили…».

2013

Урочисте відзначення 65-річчя від дня заснування міської бібліотеки імені М.М. Коцюбинського.

Відкриття факультету комунікацій та інформаційних технологій «Університету 60 плюс» - безкоштовного навчального закладу для людей похилого віку. Університет створено з ініціативи бібліотеки за підтримки Чернігівської міської ради і завдяки гранту, отриманого в результаті перемоги Чернігівської міської централізованої бібліотечної системи у конкурсі програми "Бібліоміст".

Участь в першому міжрегіональному бібліотечному ярмарку Української бібліотечної асоціації та програми "Бібліоміст" (місто Суми).

Проведення циклу семінарів-тренінгів для бібліотекарей ЦБС «Приєднуємося до електронного урядування».

Поповнення фонду Канадсько-Українського центру унікальними україномовними виданнями з бібліотеки політичного емігранта Павла Пришиби: понад 600 книг надійшло із США від його доньки Євдокії Трипупенко.

Зустріч громади міста з представниками української діаспори із Філадельфії Євдокією Трипупенко та її доньками Олею та Лесею.

Участь у запису телепередачі «Перевтілення» з циклу профорієнтаційних журналістських програм ТРА «Новий Чернігів».

Перемога сайту бібліотеки імені М.М.Коцюбинського у спеціальній номінації «Найкраще використання мультимедійних матеріалів» конкурсу бібліотечних веб-сайтів від платформи EDUkIT, проведеного для заохочення активного використання бібліотеками новостворених онлайн-порталів для поширення інформації про сучасні бібліотечні послуги в мережі та залучення нових користувачів.

Акція «Ніч поезії в бібліотеці» до Всесвітнього дня поезії.

Проведення загальносистемного конкурсу «Створимо логотип ЦБС разом» з метою формування фірмового стилю ЦБС, який завершився створенням логотипа Чернігівської ЦБС.

Кiлькiсть переглядiв: 650