Повернутися до звичайного режиму

Флешмоб "В'язання під каштаном"

Сьогодні бібліотека приєдналася до проведення Всесвітнього дня в'язання на публіці. В цьому році він припав на 14 червня, тому що відмічається кожну другу суботу місяця.

/Files/images/dlya_novin/в\'язанняuntitled.png

Всесвітній день в'язання на публіці започаткован у Франції в 2005 році любителькою в'язання Даниель Лендес. Її ідею підтримали в багатьох країнах Європи та світу. У цього руху з'явилася своя емблема: дві в'язальні спиці на тлі карти Європи.

День цей проводять незвичайно. Всі, хто любить в'язати спицями або гачком збираються в громадському місці: в парку, у сквері, в кафе і займаються улюбленою справою.

/Files/photogallery/8245/флешмобCIMG6518.JPG

Ми теж вирішили провести в'язання на публіці і надали йому патріотичний акцент: обв'язали ворота бібліотеки блакитно-жовтими прапорцями і таким чином підтримали всеукраїнську акцію розфарбовування міст кольорами українського прапору та символікою України.

Багато перехожих з цікавістю підходили до воріт, фотографували та підбадьорували в'язальниць вітаннями та вигуками "Слава Україні! Героям слава!"

/Files/photogallery/8245/флешмобCIMG6474.JPG

Ще одна мета заходу – привернути увагу до цього виду рукоділля, щоб в'язальниць стало якомога більше,
щоб зацікавити молодь. Психологи кажуть, що в'язання – йога XXI століття і таке нехитре хобі наших бабусь є одним із найбільш ефективних сучасних засобів боротьби зі стресом. Відомо, що стрес практично повністю знищує творчий початок в житті людини. Створюючи светр або шкарпетку, людина не тільки заспокоюється, але і здатна практично повністю реалізувати свою потребу у творчості.

/Files/photogallery/8245/флешмобCIMG6495.JPG




В програмі флешмобу майстер-клас від чернігівської майстрині Поліщук Ірини Федорівни.

/Files/photogallery/8245/флешмобCIMG6476.JPG

Бібліотекар Ганна Сурніна провела майстер-клас з в'язання гачком червоного маку - європейського символу пам'яті жертв всіх війн та збройних конфліктів. Цей символ не чужий для української традиції, бо в наших піснях йдеться, що маки зацвітають там, де пролилася козацька кров. В цьому році Україна вперше долучилася до його використання разом з іншими країнами Європи. Ми оформляли зв'язані червоні маки у вигляді значка і дарували всім присутнім на святі.

/Files/photogallery/8245/флешмобCIMG6542.JPG

Правда, приєднатися до в'язання зважилися небагато хто. А ось нашого гостя із Одеської області Віктора, до речі майбутнього скульптора, в'язання на публіці в громадському місці анітрохи не збентежило: молодий хлопець давно мріяв навчитися в'язати і гачком, і спицями. Швидко навчився, адже з досвідченими в’язальницями для здібного учня це виявилося легкою справою. Молодець!

/Files/photogallery/8245/флешмобCIMG6564.JPG/Files/photogallery/8245/флешмобCIMG6509.JPG/Files/photogallery/8245/флешмобCIMG6538.JPG/Files/photogallery/8245/флешмобCIMG6550.JPG

А також учасники свята могли ознайомитися з новинками періодичних видань з рукоділля, обмінятися журналами з в'язання (буккросинг), показати свої роботи, поділитися секретами майстерності.

/Files/photogallery/8245/флешмобCIMG6573.JPG/Files/photogallery/8245/флешмобCIMG6475.JPG/Files/photogallery/8245/флешмобCIMG6568.JPG/Files/photogallery/8245/флешмобCIMG6499.JPG

Взагалі в'язати разом з усіма - це креативно і весело! Отже, першим досвідом в'язання на публіці організатори залишилися задоволені. Маємо намір зробити цей захід традиційним, більш масштабним, а головне – благодійним.

/Files/photogallery/8245/флешмобCIMG6534.JPG




Фоторепортаж з події Олени Куннової, бібліографа ЦБ ім. М.М.Коцюбинського та координатора фотоклубу "Прекрасне поруч"
На інтернет -сторінках:

Канал "Дитинець"

Час Чернігівський

Gorod.ch.ua - Портал Чернігова

Сівер-центр - Чернігівська обласна державна телерадіокомпанія

Кiлькiсть переглядiв: 784