Презентація книги

/Files/images/pod/презентація А.Добровенко, В.Пилипця, В.Буренка.jpgІван Буренко, поетІван Буренко


26 березня 2012 року
в Центральній бібліотеці ім. М. Коцюбинського в рамках обласного літературного конкурсу «Краща книга року - 2011» з успіхом відбулись презентації книжок Андрія Добровенко «Слов’янський набат», Володимира Пилипця «Пахнуть бузками світанки», «У човні пливу Десною», Івана Буренко «Осінні небеса». Всі книги представлені в номінації «поезія».
На заході виступили автор передмови збірки «Слов‘янський набат» Володимир Личковах – професор, доктор філософських наук, друзі та прихильники творчості авторів: Олександр Пушкін, Лариса Григор‘єва, Ірина Карпенко - племінниця Володимира Пилипця.

Гальцева Т.А.Тетяна ГальцеваМаджуга Г.І.Ганна Маджуга
Також висловили своє враження про збірки бібліотекарі міської ЦБС: Тетяна Гальцева – завідуюча бібліотекою – філією для молоді № 1, Світлана Брагінець - завідуюча відділом комплектації та обробки літератури, Ганна Маджуга – заступник директора по роботі з дітьми.

Зустріч відбулась в теплій, дружній обстановці.


"І лине над землею Шевченкове святеє слово"

19 березня 2012 року в Центральній бібліотеці ім. М.Коцюбинського відбулось літературно-мистецьке свято "І лине над землею Шевченкове святеє слово".

В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам´ятає і шанує людство. До них належить й ім´я великого українського поета, художника, мислителя Т.Г.Шевченка.

На святі виступили:

О.П.Васюта


О.П. Васюта
- начальник управління культури міської ради, заслужений діяч мистецтв України, кандидат мистецтвознавства;

Ольга Єрмоленко


Ольга Єрмоленко
- вчений секретар Чернігівіського літературно-меморіального музею-заповідника М.Коцюбинського.

Бібліотека ім. М.Коцюбинського підготувала книжкову виставку "Шевченкова правда-сила народ розбудила", з якою ознайомила завідувачка відділом обслуговування ЦБ ім. М.Коцюбинського Ольга Гайова.

/Files/images/pod/s67129512.jpg
На закінчення заходу було запропоновано літературно-музичну композицію "Шевченкове слово в віках не старіє" за участю ансаблю бандуристів "Полісяночка", учнів музичної школи №1 ім. Вільконського та студентки Ніжинського училища культури і мистецтв ім. М.Заньковецької Наталії Колініченко.

Присутні переглянули документальну стрічку "Тарас Шевченко" із циклу програми "Обличчя купюри".


Презентація книги

В.Михайленко

27 лютого
в рамках обласного літературного конкурсу «Краща книга року - 2011» в центральній бібліотеці ім. М. Коцюбинського відбулись презентації книг Валентини Михайленко (м. Короп) «Дем’ян Многогрішний – гетьман Сіверський» (номінація «науково-популярна література»), Андрія Лопати (м. Носівка) «Хлопці з Оборів» (номінація «проза»), Станіслава Коваля (м. Чернігів) «Надвечір’я» (номінація «поезія»), Володимира Сенцовського (м. Борзна) «Грицики», «Казки з місячного ріжка» (номінація «література для дітей та юнацтва»).

На презентації були присутні письменники, бібліотекарі міста, які взяли активну участь в обговоренні книг та побажали всім учасникам зайняти почесне місце серед лауреатів конкурсу «Краща книга року – 2011».

Л.ХомичЛюдмила ХомичС.БрагінецьСвітлана Брагинець/Files/images/pod/презентація 1 27 лютого.jpgСвітлана Ковшар


Комп'ютерні курси в бібліотеці

20 лютого 2012 року в Інтернет-Центрі Центральної бібліотеки ім. М.Коцюбинського закінчились комп’ютерні курси, які проходили на протязі двох тижнів.

Користувачі, які бажали пройти курси, вивчили та охопили практичними заняттями такі дві основні теми:

1) Основи комп‘ютерної грамотності (володіння комп‘ютером та програмами MS оffice)

2) Інтернет та комунікативні засоби спілкування.

Всіх бажаючих запрошуємо на нові комп’ютерні курси. Набір групи буде здійснюватися у березні місяці. Звертатись до адміністрації Інтернет-Центру або за телефоном: 675-043.


Спільними зусиллями - до розвитку української культури

20 лютого 2012 року з метою інформаційної підтримки закладів культури міста, в ЦБ ім. М.Коцюбинського, на базі ЦПІ з питань місцевого самоврядування започатковано проведення годин інформації (щоквартально) для керівників галузі. Дієвість заходів планується підвищити індивідуальним інформуванням означених керівників в термін між засіданнями.

Присутні керівники апарату Управління культури міської ради, директори музичної школи №1, міської школи мистецтв, дитячої художньої школи, КП «Міський Палац культури» були ознайомлені з виданнями законодавчо-нормативної бази України з питань культури, прослухали бібліографічний огляд «Аспекти культури в публікаціях періодичних видань», отримали консультації та відповіді з питань трудового законодавства від спеціалістів юридичного відділу облдержадміністрації та були запрошені на перегляд видань книжкового вернісажу «Мистецьке українознавство».

ЦБ ім. М.Коцюбинського продемонструвала свій інформаційний ресурс та свої можливості відповідати вимогам часу обслуговуючи користувачів не тільки традиційними джерелами інформації на паперових носіях, але й застосуванням сучасних інформтехнологій (інтегрований Web-портал «Культура України», електронна бібліотека «Культура України», урядові портали України, portalrada.gov.ua, www.uba.gov.ua).

Розраховуємо, що розпочатий проект буде сприяти гуманітарній політиці держави.


Презентація книги

Шедевр архітектури, осередок православ’я, символ духовності, оплот віри, величний свідок історії, центр державного і культурного життя – так величали Свято-Преображенський Собор під час урочистостей з нагоди 975-ої річниці першої літописної згадки про унікальний храм, яке відбулось у жовтні минулого року в обласному центрі.

Саме цій даті присвячена книга «Спас Чернігівський», яка презентувалась 30 січня 2012 року в ЦБ ім. М. Коцюбинського. Презентація відбулась в рамках обласного літературного конкурсу «Краща книга року» в номінації «наукова література». Книга видана у 2011 році видавництвом «Десна Поліграф» накладом 500 примірників.

Тим, що з’явилось на світ таке фундаментальне видання, перш за все ми завдячуємо працівникам Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», а саме: Андрію Курданову – куратору видавничого проекту, генеральному директору Національного заповідника та авторському колективу у складі: Алли Даценко – заступника генерального директора, Олега Васюти – заступника завідувача відділом досліджень печер та пам’яток археології, Олени Ванжули – старшого наукового співробітника відділу музейної та науково-фондової діяльності, фотоілюстрації Миколи Турчина.

Приємно, що працівники заповідника вже не вперше беруть участь у конкурсі, так у 2009 році каталог «Ікони іконостасів Еллінської церкви та Троїцького собору м. Чернігова» стала переможцем теж у номінації «наукова література» і отримав І місце, тож сподіваємось, що «Спас Чернігівський» займе достойне місце серед лауреатів в конкурсі «Краща книга року – 2011».


Книги, подаровані видавництвом "Десна-Поліграф"

26 січня 2012 року майже 400 екземплярів книг місцевих авторів різноманітної тематики поповнили фонди Чернігівської міської ЦБС. Підтримуючи добру традицію, книжкову допомогу бібліотекам Чернігова надало видавництво «Десна Поліграф» в особі Олега Єрмоленка. Особливо приємно те, що Олег Миколайович сам звернувся з пропозицією до міської ЦБС.

«Десна Поліграф» – один із лідерів по виготовленню друкованої продукції на Чернігівщині. Співпраця з відомими науковцями і талановитими письменниками дозволяє видавати книгопродукцію якісну не тільки ззовні, а й наповнену глибоким змістом.

Економічна ситуація у державі не дозволяє масштабно оновлювати книжкові фонди бібліотек, тож бібліотекарі висловлюють щиру подяку видавцям Олегу Єрмоленку і Валерію Лозовому за спонсорську допомогу.

Шукайте нові надходження на полицях бібліотек міста!


Найгарніша новорічна ялинка міста - бібліотечна!

диплом ялинка25 січня 2012 року
в Чернігівській міській раді відбулося урочисте нагородження колективу міської централізованої бібліотечної системи – директор заслужений працівник культури України Ніна Власенко - за зайняте I місце у загальноміському конкурсі на краще святкове новорічне оформлення закладів, установ та організацій міста.

Багато цікавих зимових та новорічних дійств відбулося в усіх міських бібліотеках: бібліотечні посиденьки, вечорниці, свята… Та найбільш вразила членів конкурсної комісії, жителів міста, наших читачів, мас-медіа своїм дизайном та композицією з 2012 книг незвичайна ялинка центральної бібліотеки імені М.М.Коцюбинського!

ялинка книжковаЩе раз дивіться, ось вона - наша новорічна книжкова красуня!


Урочистості до Дня Соборності України

/Files/images/pod/s77130631.jpg20 січня 2012 року в центральній бібліотеці ім. М. Коцюбинського відбулись урочистості з нагоди Дня Соборності України. На початку заходу виступили вчителі музичної школи № 1 ім. С.В.Вільконського.

Потім Гайова Ольга В’ячеславівна, завідувачка відділу обслуговування нашої бібліотеки, запросила до слова Ступака Володимира Федоровича, голову Чернігівської обласної організації Української народної партії, який розповів історію об’єднання України.

Галковська Надія Миколаївна, поетеса і прозаїк, кавалер Ордена княгині Ольги поділилася з присутніми на святі студентами юридичного коледжу своїми віршами, які вона написала про українську мову, прапор, державу.

Ведуча Гайова О.В. прокоментувала книжкову виставку «Соборна Україна: від ідеї до життя». Студент ЧДНУ ім. Т.Г. Шевченка Кірієнко Євгеній прочитав для гостей вірш О.Олеся.

Завершилися урочистості піснею про Україну, яку заспівали Ступак В.Ф. з Галковською Н.М. разом з гостями.


Бібліотеці подарували книги

книги Л.Лук\'яненка11 січня 2012 року
голова міської організації Української Республіканської партії в м. Чернігові Петро Сальник подарував бібліотеці книги Героя України Левка Лук´яненка, в тому числі серії "Де ти доля України?".

Кiлькiсть переглядiв: 289