Презентація книг Валентини Михайленко "Друзі", Сергія Горобця та Ігоря Ситого «Ройська сотня: історія створення, населені пункти, сотенна старшина».

Сьогодні, 29 квітня 2013 року, обласний літературний конкурс «Краща книга року – 2012» виходить на фінішну пряму, в травні, до Дня працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження будуть оголошені переможці конкурсу, а сьогодні ще відбулись презентації книг, які подані на конкурс.

Це книги Валентини Михайленко «Друзі» (номінація «проза») та «І в радості, і в горі…» (номінація «література для дітей та юнацтва») та Сергія Горобця та Ігоря Ситого «Ройська сотня: історія створення, населені пункти, сотенна старшина» (номінація «наукова література»).

На презентації були присутні: науковці, історики, краєзнавці Чернігівського історичного музею ім. В. Тарновського, викладачі Чернігівського педагогічного університету ім. Т. Шевченка, письменники, поети та творча інтелігенція міста.

/Files/images/pod_2013/ПрезентацыяP4270003.JPGСергій Горобець та Ігор Ситий

Після слова авторів книги «Ройська сотня» виступили гості заходу: Надія Галковська – поетеса та громадський діяч; Андрій Курданов – голова Чернігівської районної організації краєзнавців; Олексій Єршов – член товариства «Чернігівське земляцтво» в м. Києві; Тетяна Єфименко – провідний бібліотекар ЦБ ім. М. Коцюбинського.

/Files/images/pod_2013/ПрезентацыяP4270019.JPG

Надія Галковська присвятила авторам вірш:

Історія захована у книзі.
Ось вітер часу сторінки гортає, -
Й минуле, мов жива, чудова візія
З тобою через серце розмовляє.
Історія дрімає у архівах.
Лежать листи, пергаменти, сувої…
Дослідник у солодких снах і мріях
Торкнутися до них собі дозволить,
Щоб трепетно, у білих рукавичках
Відчути слів пробуджений пульсар.
Й тоді на мить у вічі гляне Вічність,
Як істини неоціненний дар.

/Files/images/pod_2013/ПрезентацыяP4270025.JPG

Презентація книг Валентини Михайленко «Друзі» та «І в радості, і в горі…», автора з м. Коропа, відбулась заочно. Презентувала їх провідний бібліотекар ЦДБ ім. О. Довженка Ірина Ленько, яка змістовно та цікаво розповіла про твори, що увійшли до збірок та висловила своє враження про данні видання.

/Files/images/pod_2013/ПрезентацыяP4270029.JPG

Також, поза конкурсом, в цей день Сергій Дзюба ознайомив присутніх зі своєю книгою «Несподівані зустрічі продовжують життя», що вийшло в Чернівцях в цьому році у видавництві «Букрек».

На сторінках преси: Старий С. Чернігівщина козацька . - Деснянська правда. - 2013. - 9 травня. - С.7