Віртуальна виставка "Обернуся на легенду"

/Files/images/vrtualn_vistavki/PortretLU.jpg



Все буде добре...

Рідний мій край
вкупі зі мною
одужав від злигоднів,
небо не хворе, не плаче,
не хмуриться,
люди веселі і я...
не будіть...
Все буде добре...

Леся Українка "Сон"

Звертаємо увагу на видання , що мають зацікавити дослідників творчого і життєвого шляху Великої Українки.

/Files/images/vrtualn_vistavki/img524.jpg



Українка Л. Стародавня історія східних народів. - Луцьк : Волинська обласна друкарня, 2008. - 256с.

Праця Лесі Українки (1871 - 1913) "Стародавня історія східних народів", що створювалася 1890-1891 рр. для навчання молодшої сестри, була видана Ольгою Косач-Кривенюк 1918 року. Вона має неперебутню вартість як основа поглядів Лесі Українки на всесвітню історію та історичний процес, а також як свідчення широти інтересів письменниці, її педагогічних здібностей. талановито написані "історичні записки" стали першим українським підручником про життя , культуру народів Давнього Сходу. Вивчення Лесею Українко. сходознавчих досліджень, осмислення історії, вірувань, звичаїв східних народів поглибили орієнтальну тематику в її поетичній та драматичній творчості, спонукали до перекладацької діяльності. Леся Українка - єдина жінка у вітчизняній культурі, яка сягнула таїни перекладацького мистецтва однієї з найдавніших пам'яток людства - Рігведи, окрім якої до книги увійшли перекази Джатак, БгагавадГіти, Законів Ману, Авести.

/Files/images/vrtualn_vistavki/img522.jpg


Косач-Кривинюк О. Леся Українка. Хронологія життя і творчості. - Нью-Йорк : Укр. вільна Академія Наук, 1970. - 923с.

Ще за кілька років до своєї смерті Леся звернулася до неї з проханням взяти на зберігання її папери, рукописи, книги - оте, як вона називала, "завазадло", що з ним так незручно було возитися по світах. Ольга прийняла від сестри скриню дорогоцінних матеріалів. У 30-х роках вона починає працювати над літописом -хронологією життя і творчості Лесі Українки. "Сестра Ольга, опрацьовуючи, вірніше, систематизуючи біографічні матеріали, ставила собі за мету подати перебіг життя Лесі Українки так, як він відбувався фактично, не вносячи жодних оцінок особистих, ніяких своїх припущень, чи пак, пояснень індівідуальних, з яких мотивів те чи те діялось. Словом, не накидала майбутнім дослідникам Лесиної творчості жодних своїх особистих думок. Тому її "Хронологія" для кожного літературознавця буде завжди цінним вірним матеріалом з Лесиного життя", писала І.Косач-Борисова.

/Files/images/vrtualn_vistavki/img523.jpg



Українка Л. Сюжети з життя в ілюстраціях і документах: Фотокнига. - К.: Спалах, 2001. - 167с.

Фотокнига "Леся Українка. Сюжети з життя" - це нова цікава розповідь про всесітньо відому українську поетесу, її життя, коло її близьких та друзів, середовище, що живило і надихало її талант.
Розповіді Лесиної сестри Ольги Косач-Кривинюк, листування молодшої сестри Ізидори Косач-Борисової з науковцями київського Музею Лесі Українки дозволяють читачеві максимально наблизитись до Постаті гениальної поетки, поринути в часі у світ їїдум і мрій...

/Files/images/vrtualn_vistavki/img526.jpg



Мірошниченко Л. Леся Українка. Життя і тексти. - К.: Смолоскип, 2011. - 264с.

В передмові Михайлина Коцюбинська дає високу оцінку цій монографії: "Етюди з текстологіїЛесі Українки Лариси Мірошниченко поряд зі "сродними" їм працями такого ж спрямування й духу Івана денисюка, Володимира Панченка, Елеонори Соловей та ін. належать до активів того "спокійного" і вдумливого крила нашої науки про літературу, яке природно виростає з традиційного літературознавства і водночас не чуже сучасним проблематиці, методиці, завданням, але без ритуальних реверансів у бік суперновацій і новітніх штампів, без перенасичення модною термінологією. Це та гідна, відповідальна, вірна загальнолюдським і національним цінностям гуманітаристика, що її хочеться назвати "літературознавство з людським обличчям".

Чільне місце серед літературознавчих досліджень займають роботи
Івана Яновича Франка "Леся Українка",

Миколи Зерова "Леся Українка і читач", "Леся Українка та її "Лісова пісня", "Леся Українка: Критично-біографічний нарис",

Євгена Маланюка "До роковин Лесі Українки",

Дмитра Донцова "Поетка українського рісорджіменту (Леся Українка)",

Ліни Костенко "Поет, що ішов сходами гігантів".

/Files/images/vrtualn_vistavki/Останнєфото Лесі Українки 1913 р..jpgОстаннє фото Лесі Українки. Травень 1913 року

Леся Українка - вже явище н а ц і о н а л ь н е. Це прояв нації напередодні її політичного відродження й спізненого культурного самоусвідомлення.

Євген Маланюк

ЇЇ трагедія - то трагедія сівача, що вийшов занадто рано, "до звезды", і в якому часто загоряється гнів проти животіння суспільства ("паситесь, мирные народы"...), проти непридатного для великих цілей знаряддя. А її самотність на верхів'ях, далеко "від пахощів облесливих долин", то самотність творця, що в горах повинен, як Заратустра, передумати всю свою мудрість, щоб у належний час понести її в долини, віддати людям.

Микола Зеров

Кiлькiсть переглядiв: 934