Історико-літературна година «Афганський біль України»

/Files/images/pod_2015/Афганістанmonument-chernigov-01-08.jpg
Организатор:
Чернігівська міська рада, управління культури міської ради, ЦБ ім. М.Коцюбинського
Дата начала:
Время начала:
Место проведения мероприятия:
Центральна міська бібліотека ім. М.М. Коцюбинського
Описание:

15 лютого 1989 р. останній радянський солдат залишив територію Республіки Афганістан. Через 2 роки, Указом Президента України ця дата визнана, як День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Афганська війна стала однією з найтрагічніших сторінок історії українського народу. Її ніхто не оголошував, але вона забрала тисячі життів синів України та залишила невиліковні рани в її учасників.

/Files/images/pod_2015/АфганістанIMG_6314.jpg

Сьогодні знову чорні крила біди накрили Україну, і знову стають на захист своєї землі воїни-інтернаціоналісти. 35 чернігівців, воїнів-інтернаціоналістів беруть участь в антитерористичній операції на сході країни.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять тих, хто загинув та пропав безвісти при виконанні військового обов'язку на території Афганістану та інших держав, при захисті цілісності та суверенітету України, під час виконання бойових завдань в зоні АТО, хто помер від ран.

Учасники історико-літературної години: Віхров Станіслав Григорович – заступник міського голови – керуючий справами виконкому міської ради, голова Чернігівського обласного відділення Української Спілки ветеранів Афганістану; Стрілець Микола Іванович – голова Чернігівської міської організації Української Спілки ветеранів Афганістану; Шаповал Світлана Леонтіївна – мати загиблого воїна-інтернаціоналіста, голова міської організації сімей загиблих; Антонюк Улян Павлович – полковник, учасник бойових дій в Республіці Афганістан; члени Спілки ветеранів Афганістану, представники органів місцевого самоврядування, освіти, культури, громадських організацій, учнівська та студентська молодь, представники засобів масової інформації.

Під час заходу години історик-краєзнавець, член Національної спілки журналістів України Єрмак В.О. презентував книгу М.Колишева «Снова грохочут горы». а чернігівський поет, журналіст, лауреат літературної та журналістської премій ім. Олекси Десняка та Василя Еллана-Блакитного Яків Ковалець прочитав поезії, присвячені афганським подіям.

/Files/images/pod_2015/АфганістанIMG_6328.jpg/Files/images/pod_2015/АфганістанIMG_6319.jpg/Files/images/pod_2015/IMG_6321.jpg/Files/images/pod_2015/АфганістанIMG_6338.jpg

Також присутнім були запропоновані перегляд відео "Афганський репортаж", який підготував Марченко В.В., інженер Центральної бібліотеки ім. М.Коцюбинського та виставка-огляд літератури "Афганська війна (1979-1989 рр.)", яку провела Гайова О.В., зав. відділом обслуговування ЦБ ім. М.Коцюбинського.