«У кожній мові, в кожнім слові краси майбутнього шукай»

/Files/images/pod_2015/Рідна моваIMG_6525.jpg
Организатор:
Центральна міська бібліотека ім. М.М. Коцюбинського
Дата начала:
20.02
Время начала:
16:20
Место проведения мероприятия:
Центральна міська бібліотека ім. М.М. Коцюбинського
Описание:

/Files/images/pod_2015/Рідна мова хвилина мовчання.jpg

В рамках вахти пам`яті до Дня Героїв Небесної Сотні у Чернігівській міській бібліотеці ім. М.Коцюбинського 20 лютого відбулося обговорення питань громадянськості, мови і патріотизму «У кожній мові, в кожнім слові краси майбутнього шукай». На заході були присутні учнівська та студентська молодь, викладачі ВНЗ Чернігова, бібліотечні працівники міста, громадськість та ЗМІ.

Вже рік минув від подій, які назавжди змінили Україну. У лютому 2014 року під час сутичок протестувальників із силовиками в центрі Києва загинули понад сто осіб, сотні були поранені, найбільше з яких – 20 лютого. Більшість людей загинули від куль снайперів. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати Небесною сотнею. Саме подвиг Небесної Сотні надихнув сотні тисяч українців на боротьбу з російською агресією. У знак скорботи всі присутні вшанували пам`ять полеглих у боротьбі за Українську державу хвилиною мовчання.

/Files/images/pod_2015/Рідна моваЗаставка.jpg

З 1999 року 21 лютого представники всіх націй і народностей можуть відзначати Міжнародний день рідної мови, що був проголошений на Генеральній конференції ЮНЕСКО. Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат тисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.

Українська мова пройшла нелегкий шлях. Однак, попри всі перешкоди, для багатьох мільйонів людей вона була і є рідною, є мовою їхніх дідів, батьків і буде також мовою їхніх дітей. Ми щиро віримо, що краса і сила української мови пригорне до себе серця мільйонів інших людей.

Учасникам зустрічі заздалегідь були запропоновані такі питання для обговорення.

Свою думку висловили: Хомич Тетяна Леонідівна – доцент, кандидат філологічних наук Чернігівського Національного педагогічного університету ім. Т.Г.Шевченка, Лілік Ольга Олександрівна – доцент, кандидат педагогічних наук Чернігівського Національного педагогічного університету ім. Т.Г.Шевченка, Гребницька Ольга Іванівна – заслужений учитель України, відмінник освіти України , учитель-методист Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, Кашпур Світлана Іванівна – викладач кафедри української мови та літератури Чернігівського Національного педагогічного університету ім. Т.Г.Шевченка, Власенко Ніна Іванівна - директор Чернігівської міської централізованої бібліотечної системи, Маджуга Ганна Іванівна – заступник директора по роботі з дітьми, Брагинець Світлана Іванівна – зав.відділом комплектування, Гайова Ольга Вячеславівна – зав. відділом обслуговування Центральної бібліотеки ім. М.М.Коцюбинського, Кульченко Анатолій Миколайович – інженер відділу інформаційних технологій, студенти Чернігівського національного університету та всі бажаючі.

/Files/images/pod_2015/Рідна моваIMG_6526.jpg/Files/images/pod_2015/Рідна моваIMG_6527.jpg/Files/images/pod_2015/Рідна моваIMG_6531.jpg/Files/images/pod_2015/Рідна моваIMG_6533.jpg/Files/images/pod_2015/Рідна моваIMG_6532.jpg

Книжкова виставка присвячена подіям 2013-14 років на Майдані

Присутні переглянули віртуальну книжкову виставку, присвячену подіям 2013-2014 років на Майдані. Відео підготовлено на основі книг, отриманих Центральною міською бібліотекою ім. М.М.Коцюбинського. Автори – Віталій Даценко та Світлана Брагінець.

Отже, саме ми заради прийдешніх поколінь повинні зберігати і шанувати мову, як це робили наші славні предки. Любімо свою рідну мову, бо з нею наше майбутнє і майбутнє України - вільної, незалежної, єдиної, європейської держави!