Щедрий вечір для добрих людей

/Files/images/pod_2015/Щедрий вечір7233_n.jpg
Организатор:
Центральна міська бібліотека ім. М.М. Коцюбинського, фольк-група "Краяни"
Дата начала:
Время начала:
Место проведения мероприятия:
Центральна міська бібліотека ім. М.М. Коцюбинського
Описание:

В Україні за тиждень після коляди, напередодні Нового Року (за старим стилем) — Щедрий Вечір. За християнським календарем — це день преподобної Меланії. В народній традиції обидва свята об'єднались, і тепер маємо Щедрий Вечір або свято Маланки. Окрім святкової родинної вечері, обов’язковим його атрибутом було щедрування по хатах, обряди «Коза», «Маланка та Василь», веселі гуляння, віншування та побажання на добро, на щастя та на многії літа.

Щедрівка у бібліотеці

За доброю народною традицією бібліотекарі міської бібліотеки зібралися разом з фольк-гуртом «Краяни» на Старий Новий рік «водити Козу».

Де коза ходить, там жито родить,

Де не буває, там вилягає,

Де коза туп-туп, там жита сім куп,

Де коза рогом, там жита стогом,

Де коза хвостом, там жита кустом!

Справжній сенс «водіння Кози» в тому, щоби принести добробут та щастя в кожен будинок, де живуть гостинні, привітні люди. В бібліотеці «Коза» побувала. Отже у нас все буде гаразд.

/Files/images/pod_2015/Щедрий вечір8029_n.jpg/Files/images/pod_2015/Щедрий вечір5673_n.jpg

/Files/images/pod_2015/Щедрий вечір1633_n.jpg/Files/images/pod_2015/Щедрий вечір2243_n.jpg

/Files/images/pod_2015/Щедрий вечір0943_n.jpg/Files/images/pod_2015/Щедрий вечір7180_n.jpg

/Files/images/pod_2015/Щедрий вечір7356_n.jpg