«Сім’я, бібліотека, книга: майбутнє нового покоління»

Під такою назвою у Чернігівській міській центральній бібліотеці ім. М.М.Коцюбинського 16 жовтня 2014 року відбувся семінар-тренінг. Учасники: завідуючі бібліотеками-філіями ЦБС, структурними підрозділами центральної бібліотеки, шкільних бібліотек міста та спеціалісти науково-методичного центру управління освіти Чернігівської міської ради.

На семінарі було розглянуто коло питань з організації та популяризації сімейного читання, спільної стратегії співпраці та координації публічної бібліотеки, школи і сім’ї.

/Files/images/semnari/16.10.2014 р.IMG_9203.JPG

Семінар відкрила директор Чернігівської міської ЦБС Власенко Н.І. Учасники семінару одержали консультацію-пораду «Організація сімейного читання – компетенція публічної бібліотеки», прослухали інформацію-повідомлення «Бібліотеки як центри підтримки громади в умовах воєнної загрози: робота з ВПО (внутрішньо переміщеними особами)».

Психологічний тренінг «Оцінка власних сил і перспектив розвитку в професійній діяльності» став родзинкою семінару. Бібліотекарям було запропоновано цікаві вправи та методи самооцінки. Є над чим попрацювати.

/Files/images/semnari/16.10.2014 р.IMG_9278.JPG/Files/images/semnari/16.10.2014 р.IMG_9378.JPG/Files/images/semnari/16.10.2014 р.IMG_9267.JPG/Files/images/semnari/16.10.2014 р.IMG_9480.JPG

/Files/images/semnari/16.10.2014 р.IMG_9403.JPG/Files/images/semnari/16.10.2014 р.IMG_9471.JPG

Проведення практичних занять «Підтримка і розвиток сімейного читання: послуги бібліотек», мультимедійний перегляд презентацій у форматі VideoScribe «Реклама послуг сучасної бібліотеки в медіапросторі», обмін досвідом «Аукціон творчих ідей», надали можливість бібліотечним працівникам обмінятись думками з приводу сучасного стану і перспектив розвитку партнерського співробітництва бібліотеки, школи і сім’ї.

/Files/images/semnari/16.10.2014 р.IMG_9252.JPG/Files/images/semnari/16.10.2014 р.IMG_9253.JPG

Відеосюжети: Аукціон творчих ідей. Досвід роботи бібліотек ЦБС. Мультимедійний супровід.
Батьківський лекторій у бібліотеці - О. Г. Костриця, провідний бібліотекар центральної бібліотеки для дітей ім. О. П. Довженка
Творча цільова програма розвитку дитячого читання «Зростаємо разом з книгою» - Т. М. Дмитрієва, завідувачка бібліотекою-філією № 2 для дітей

Плануємо роботу бібліотек Чернігівської міської ЦБС на 2014 рік

19 листопада в центральній міській бібліотеці ім. М.М.Коцюбинського відбувся семінар «Плануємо роботу бібліотек Чернігівської міської ЦБС на 2014 рік».

Учасники семінару – завідувачки бібліотеками-філіями міської ЦБС та структурними підрозділами центральної бібліотеки – прослухали повідомлення, одержали інформацію та методичні поради з питань:

· Пріоритети планування роботи бібліотек на 2014 рік

· Сучасні підходи до комплектування бібліотечних фондів

· Орієнтири діяльності бібліотек в 2014 році

· Сучасна краєзнавча діяльність бібліотек.

Змістовно було представлено мультимедійним показом використання традиційних та нетрадиційних форм масової роботи.

/Files/images/semnari/19 листопада2013CIMG2831.JPGМолодий бібліотекар Євген Кирієнко поділився своїми враженнями про бібліотеки Закарпаття, які відвідав під час навчального візиту обміну досвідом для бібліотек-партнерів програми «Бібліоміст».

/Files/images/semnari/19 листопада2013CIMG2845.JPG/Files/images/semnari/19 листопада2013CIMG2846.JPG


А насамкінець – цікава лекція-діалог Ігоря Підгорного, кандидата психологічних наук. Знаний фахівець започатковує в центральній бібліотеці імені М.М.Коцюбинського «вільне спілкування»: цикл публічних лекцій для громади міста.

Семінар підготували працівники відділу методичної та бібліографічної роботи ЦБ ім. М.Коцюбинського.


«Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування»

/Files/images/semnari/s12896758.jpg
28 жовтня
в інтернет-центрі бібліотеки імені М.М.Коцюбинського відбувся третій заключний тренінг з циклу семінарів-тренінгів «Приєднуємося до електронного урядування». У навчанні брали участь співробітники центральної бібліотеки імені М.М.Коцюбинського, центральної бібліотеки для дітей імені Довженка та завідувачки бібліотек-філій Чернігівської міської ЦБС. Особливу увагу на цьому семінарі було приділено методиці проведення інформаційної кампанії щодо популяризації електронних послуг серед громади міста.

/Files/images/semnari/s11682510.jpgПід час цікавого та змістовного міні-тренінгу з розробки інформаційного повідомлення бібліограф Центру правової інформації з питань місцевого самоврядування Ольга Чирик здійснила корисний теоретичний екскурс щодо понять стратегічного інформаційного повідомлення, подала стислу характеристику пропозицій та послуг в галузі е-урядування, акцентувала увагу на переваги та вигоди надання їх у бібліотеках, навела приклади складання повідомлень. У практичній частині були розглянуті типові помилки, яких припускаються укладачі творчих інформаційних повідомлень.

Загалом семінари-тренінги пройшли на високому професійному рівні. Головний методист Ганна Сурніна зазначила, що подібні тренінги можуть стати традиційними, адже сьогодні розширюються роль і можливості сучасної бібліотеки у наданні е-послуг громадянам.


«Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування»

/Files/images/semnari/99189189.jpg Здійснено ще один крок до початку надання послуг електронного урядування у бібліотеках міста – 21 жовтня в інтернет-центрі Центральної бібліотеки імені М.М.Коцюбинського відбувся черговий тренінг за темою: «Електронні послуги для громадян та бізнесу». Практичне навчання бібліотекарів проводилось в рамках циклу семінарів-тренінгів «Приєднуємося до е-урядування».

Організатори функціонального тренінгу Ольга Чирик, бібліограф Центру правової інформації з питань місцевого самоврядування, Ганна Сурніна, головний методист відділу методичної та бібліографічної роботи, наочно ознайомили слухачів з принципами роботи кращих вітчизняних та місцевих ресурсів електронного урядування. Учасники також одержали детальні відомості про переваги і недоліки використання електронних послуг в соціальній сфері, в галузі права, охорони здоров`я, транспорту та зв`язку.

На думку фахівців, основне завдання бібліотекарів – показати читачеві можливості у вирішенні проблем, а не вирішувати за нього.


«Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування»

/Files/images/semnari/Семінар14,10,13CIMG2028.JPG14 жовтня 2013 року у Центральній бібліотеці імені М.М.Коцюбинського Центром правової інформації з питань місцевого самоврядування та працівниками відділу методичної роботи започатковано цикл семінарів-тренінгів за темою: «Приєднуємося до електронного урядування», присвяченого інноваційній діяльності бібліотек з надання населенню послуг електронного урядування.

/Files/images/semnari/Семінар14,10,13CIMG2033.JPGУчасниками навчання стали завідувачки бібліотеками-філіями Чернігівської міської централізованої бібліотечної системи. На першому семінарі-тренінгу бібліотекарі одержали консультацію з теоретичних аспектів е-урядування, ознайомились з досвідом впровадження електронної демократії в Естонії та з діючими аналогами в Україні, прослухали огляд практичного посібника для бібліотек з надання послуг електронного урядування «Влада-бібліотека-громада», виданого Центральною бібліотекою ім. М.Л.Кропивницького ЦБС для дорослих м. Миколаєва в рамках проекту «Бібліотеки як складова електронного діалогу громади і влади» за підтримки програми «Бібліоміст», яку адмініструє Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX).

Захід супроводжувався інформаційними відеоматеріалами: «Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування» (УБА), «Естонія: е-уряд і бібліотеки» та «Враження від естонського е-урядування».Семінар - практикум "Внесення змін в систематичний каталог та порядок розстановки бібліографічних записів в довідково-бібліографічному апараті бібліотеки»

/Files/images/semnari/CIMG0009.JPG/Files/images/semnari/CIMG0093.JPG25 червня 2013 року в центральній бібліотеці ім. М.М.Коцюбинського працівниками відділу комплектування та обробки літератури проведено семінар-практикум за темою: «Внесення змін в систематичний каталог та порядок розстановки бібліографічних записів в довідково-бібліографічному апараті бібліотеки». Семінар розрахований на працівників бібліотек-філій Чернігівської міської ЦБС.


/Files/images/semnari/CIMG0019.JPGВ рамках семінару організовано книжкові виставки: «Сучасна українська книга (лауреати премій та переможці конкурсів)», «Лауреати літературної нагороди «Золоті письменники України» та «Нові надходження за програмою «Українська книга». Презентацію цих виставок зробив відомий письменник і журналіст Чернігівщини Сергій Дзюба, який звернув увагу учасників семінару на стан українського книговидавництва та книгорозповсюдження, ознайомив з книгами-лауреатами та книгами-переможцями літературних конкурсів.

/Files/images/semnari/CIMG0079.JPG/Files/images/semnari/CIMG0084.JPG/Files/images/semnari/стол.JPG

/Files/images/semnari/CIMG0060.JPG

Цікаво пройшла зустріч працівників бібліотек з письменницею Оленою Печорною, лауреатом премій імені Олеся Гончара та Михайла Коцюбинського, яка зворушила серця українських читачів своїм бестселером «Грішниця». Авторка розповіла про шлях написання книги, про те, що хочеться писати про людей і для людей. Розповідь була дуже живою і емоційною. Всі присутні мали можливість придбати книгу з автографом письменниці.Семінар "Професійна етика бібліотекаря"

В центральній міській бібліотеці ім. М.М.Коцюбинського проведено флеш-семінар «Професійна етика бібліотекаря» для працівників бібліотек Чернігівської міської ЦБС.

Учасники семінару прослухали повідомлення «Ефективне спілкування та професійна етика бібліотекаря», продивилися презентацію «Віртуальний формат бібліотечного спілкування: етика електронних комунікацій», відеоперегляд «Професія – бібліотекар». Після цього активно включилися в «мозковий штурм» за темою: «Портрет сучасного бібліотекаря».

/Files/images/semnari/P4280007.JPGкоманда "Проліски"/Files/images/semnari/P4280036.JPGплакат команди "Проліски"

/Files/images/semnari/P4280021.JPGзахист плакату команди "Фіалки"/Files/images/semnari/P4280005.JPGкоманда "Конвалії"

/Files/images/semnari/P4280027.JPGплакат команди "Конвалії"/Files/images/semnari/P4280016.JPGкоманда "Маргаритки"/Files/images/semnari/P4280026.JPGзахист плакату/Files/images/semnari/P4280034.JPGплакат команди "Маргаритки"

/Files/images/semnari/P4280019.JPGкоманда "Ромашки"/Files/images/semnari/P4280023.JPGзахист плакату/Files/images/semnari/P4280024.JPGплакат команди "Ромашки"

Змістовно було проведено ділову гру «Спостереження» та практикум з конфліктології. Присутні отримали цікаву інформацію «10 способів поведінки зі «шкідливими» колегами та користувачами» за книгою Ліліан Глас «Шкідливі люди», яка присвячена проблемам взаємовідносин із людьми, які нас оточують.

Семінар підготували працівники відділу методичної та бібліографічної роботи ЦБ ім. М.Коцюбинського.Семінар "Сучасні підходи до інформаційно - бібліографічного обслуговування"

29 жовтня 2012 р. в читальному залі центральної бібліотеки імені М.М.Коцюбинського відбувся семінар-практикум «Сучасні підходи до інформаційно-бібліографічного обслуговування». В семінарі брали участь працівники міської ЦБС та шкільні бібліотекарі.


/Files/images/semnari/PA090051.JPGЯк об`єднати теоретичні знання бібліографії, новітні інформаційні технології з практичним досвідом зі створення власних бібліографічних ресурсів, довідково-бібліографічного обслуговування і було основним завданням семінару.

Бібліотекарі одержали консультації, поради бібліографів, майстер-клас, поділитися досвідом роботи, переглянули книжкову виставку «Бібліографічні видання міських бібліотек: історія і сучасність».

«Бібліографічна робота міських бібліотек: традиції та новації. Довідково-бібліографічне обслуговування користувачів ЦБС» - тема консультації головного бібліографа відділу методичної та бібліографічної роботи центральної бібліотеки імені М.М.Коцюбинського Олени Сандул.


Змістовне практичне заняття «Бібліографічний опис: стандарти та їх практичне застосування» провела бібліограф Олена Куннова.

/Files/images/semnari/PA090019.JPG

З порадами на тему «Краєзнавча бібліографія. Краєзнавчий посібник: вимоги часу» виступила бібліограф Ольга Чирик.

/Files/images/semnari/PA090024.JPG

Бібліограф центральної міської бібліотеки ім.О. Довженка для дітей Валентина Андросенко представила в своїй консультації актуальну тему: «Сучасна рекомендаційна бібліографія для дітей».

/Files/images/semnari/PA090025.JPG
«Вебліографічні ресурси українських бібліотек» - тема мультимедійного перегляду Наталії Крижановської, провідного бібліографа відділу комп`ютерного забезпечення центральної бібліотеки імені М.М.Коцюбинського.

/Files/images/semnari/PA090041.JPG

З досвідом укладання біобібліографічних покажчиків поділилася Любов Іконникова, провідний бібліотекар бібліотечного пункту центральної бібліотеки імені М.М.Коцюбинського.

/Files/images/semnari/PA090031.JPG
Дуже цікавою була презентація «Книжкові колекції ЦБС на сайті бібліотеки імені М.М. Коцюбинського та презентація бібліографічного посібника «Абрам Ісакович Кацнельсон – поет, літературознавець, перекладач» із серії «Автографи заговорили..», які провела Олена Дудкіна, провідний бібліотекар відділу обслуговування центральної бібліотеки імені М.М.Коцюбинського.

/Files/images/semnari/PA090042.JPG
Учасники семінару були в захваті від майстер-класу за темою «Видавниче оформлення бібліографічного видання: сучасні вимоги» та перегляду «Бук-трейлер – нова форма реклами книги», що запропонував інженер відділу комп`ютерного забезпечення Анатолій Кульченко.Семінар "Бібліотека як традиційний осередок виховання особистості з питань здорового способу життя"


семінар про здоровий образ життя
28.03.2012р
. в читальному залі ЦБ ім. М.М.Коцюбинського для працівників міської бібліотечної системи та шкільних бібліотек відбувся семінар за темою: «Бібліотека як традиційний осередок виховання особистості з питань здорового способу життя» (2012 рік – Рік спорту та здорового способу життя).

виступ лікаря-фтізіатраУчасники семінару прослухали лекцію-діалог лікаря-фтизіатра Чернігівського обласного протитуберкульозного диспансеру Володимира Кожевнікова «Основи здорового способу життя».

кн.вист.про здоровий спосіб життяПід час семінару була презентована книжкова виставка «Врятувати священний дар життя», яку підготувала завідуюча відділом обслуговування ЦБ ім. М.Коцюбинського Ольга Гайова.

Кiлькiсть переглядiв: 5548