2013 рік

25 грудня 2013 року у Чернігівській міській центральній бібліотеці ім. М.Коцюбинського почала працювати фотовиставка учасників конкурсу «Симфонія зими». На фотовиставці представлено 139 фотографій на зимову тематику.

Організатори фотоконкурсу - Чернігівська міська центральна бібліотека ім. М. Коцюбинського та Перший Чернігівський фотопортал при підтримці благодійного фонду імені Олександра Молодчого. Партнером фотоконкурсу виступила фірма «Байск сервіс».

Фотовиставка працює з 10.00 до 17.30 щодня. Вхід вільний!
Наша адреса: м. Чернігів, вул. М. Кирпоноса, 22.

Тел. для довідок: 775-120, 675-043.
Ласкаво просимо!


/Files/photogallery/8165/Рабочий стол1.jpg

13 грудня в міській бібліотеці ім. М.Коцюбинського відкрилася нова фотовиставка відвідувачів фотоклубу «Прекрасне поруч» "Осіннє різнобарв'я". 13 членів фотоклубу представили на широкий загал своє бачення цієї чудової пори. Виставка присвячена найпоетичнішій порі року – осені. Осінь надихає та створення чудових творів і письменників, і поетів, і художників, і, звичайно, фотографів. Жодна пора року не може похвалитися таким різнобарв’ям, такою золотою розкішшю, такою зміною настрою.

На інтернет-сторінках:

Чернігівський монітор

Портал Чернігова

Чернигов-мой город родной!

Час Чернігівський

Фотовиставка працює з 10.00 до 17.30 щодня. Вхід вільний!
Наша адреса: м. Чернігів, вул. М. Кирпоноса, 22.

Тел. для довідок: 775-120, 675-043.
Ласкаво просимо!До 80-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні в Центральній бібліотеці імені М.М. Коцюбинського відкрилася виставка "Вбивство голодом - геноцид".
Всього передставлено двадцять п’ять плакатів банерної форми, які базуються на архівних документах, світлинах тих часів та свідченнях очевидці, які пережили голодомор.

Відеосюжет ТРА Новий Чернігівфоторепортер Маріанна Харді20 вересня 2013 року напередодні великого свята 70- річчя визволення Чернігова від фашистських загарбників в мистецькій галереї «Вернісаж у бібліотеці» було відкрито фотовиставку «Вічна пам’ять героям, вічна слава живим». Автор виставки Маріанна Харді присвятила її пам’яті свого дідуся Григорія Закавражного, учасника Великої Вітчизняної війни.

На фотографіях - зображення ветеранів, учасників святкових заходів та урочистостей, присвячених Дню Перемоги, Дню визволення Чернігова. Це завдяки їм стала можливою Перемога, завдяки їм ми живемо і повинні пам’ятати про це завжди.

Один з них – учасник Великої Вітчизняної війни, визволитель Чернігова – Констянтин Васильович Казіміров був присутній на відкритті. Він виступив зі словами вдячності і поваги до доброї справи фотографа, яка полягає у вшануванні людей, які захищали рідну землю, рідний край, у намаганні залишити в пам’яті майбутніх поколінь постаті та обличчя героїв – визволителів. З кожним роком, щоденно, колишні фронтовики покидають цей світ. Їх подвиг – це заповідь нащадкам любити, берегти, а якщо потрібно, і захищати свою Батьківщину .

Приємно, що вперше в нашій бібліотеці проходить виставка майстра – жінки. Фотокореспондент Маріанна Харді народилася в 1987 році. Закінчила з червоним дипломом Чернігівське вище професійне училище побутового обслуговування і стала професійним фотографом. Працює в газеті «Деснянська правда» та інтернет-виданні «4ernigiv.info», також співпрацює і з іншими ЗМІ. Бере активну участь у міжнародних та вітчизняних виставках та конкурсах. Має численні грамоти та нагороди. Автор працює в різноманітних жанрах: репортаж, портрет, весільна та рекламна фотографія. Але улюблений жанр – репортаж.

На відкритті були присутні студенти Чернігівського ВПУ № 9, що навчаються фотомистецтву.

Фотовиставка працює з 10.00 до 17.30 щодня.
Наша адреса: м. Чернігів, вул. М. Кирпоноса, 22.

Тел. для довідок: 775-120, 675-043.
Ласкаво просимо!Фото Ю. Лисої. Панорама фотовиставкиФото Юлії Лисої
День фотографа
за традицією відзначається 12 липня — це день Святої Вероніки, яка вважається покровителькою фотографії.
Свята Вероніка, за Біблією, подала Ісусу, що йшов на Голгофу, тканину, щоб він міг стерти піт з лиця. На цій тканині закарбувався образ Христа. Майже два тисячоліття по тому, коли винайшли фотографію, Папа Римський оголосив цей день Всесвітнім днем фотографа.
В зв’язку з цією подією в нашій бібліотеці 12 липня о 12:00 відбулося відкриття виставки любителів фотомистецтва «СВІТ ОЧИМА ФОТОГРАФА».
Вона дає можливість людям продемонструвати свої роботи, подивитись на фотографії інших. «Світ очима фотографа» - унікальна фотовиставка, адже її організували аматори для аматорів. Спілкування з однодумцями, обговорення робіт, насолода від творів талановитої молоді і не тільки молоді– все це на виставці «Світ очима фотографа-2013». На фотовиставці представлено більше 100 робіт 29 учасників в різних жанрах: пейзажі, портрети, квіти, тварини, натюрморти.
Будь-яка людина, що бере до рук фотоапарат, хоч раз в житті зловила момент і зафіксувала якусь миттєвість прекрасного і хоче поділитися радістю від свого враження з іншими людьми. Дати таку можливість - завдання нашої виставки.

На відкритті виставки були присутні досвідчені чернігівські фотографи, які провели короткі майстер-класи.

Запрошуємо всіх відвідати фотовиставку і взяти участь у визначенні найкращих робіт. Виставка знаходиться в читальному залі (ІІ поверх) бібліотеки.

Фотовиставка триватиме до вересня місяця.

Відеосюжет ТРА Новий Чернігів

Gorod.cn.ua - Портал Чернигова

Відеосюжет Gorod.ch.ua

Перший Чернігівський фотопортал

Чернігівський монітор

You Tube/Files/images/fotoklub_prekrasne_poruch/Афиша.jpg
У Чернігівській центральній міській бібліотеці ім. М. Коцюбинського у листопаді 2012 року розпочав роботу фотоклуб "Прекрасне поруч" під керівництвом відомих чернігівських фотомитців Миколи Турчина та Віктора Кошмала. Вже відбулося чотирнадцять засідань. засідання проходять у читальній залі бібліотеки двічі - тричі на місяць.

Члени фотоклубу "Прекрасне поруч" - люди різного віку та різних професій, яких об'єднує інтерес до фотомистецтва. Приєднатися до фотоклубівців можна в будь-який час.

/Files/images/fotoklub_prekrasne_poruch/CIMG9802.JPGВіктор Кошмал і Микола Турчин
Микола Турчин та Віктор Кошмал на засіданнях фотоклубу діляться секретами фотомайстерності, направляють, підказують. Дуже цікаво проходять обговорення робіт членів фотоклуба. Є можливість і себе показати, іна інших подивитися, проаналізувати свої роботи та виявити допущені помилки.

20 червня 2013 року члени фотоклубу представляють свою ПЕРШУ ЗВІТНУ ФОТОВИСТАВКУ. В експозиції представлені 19 світлин різноманітних жанрів 11-ти найактивніших членів фотоклубу.
Виставка працює на першому поверсі Чернігівської центральної міської бібліотеки ім. М. Коцюбинського з 20 червня без вихідних з 10:00 до 17:00. Вхід вільний!

На інтернет-сторінках:

Високий вал - Чернігівська загальнополітична газета

Перший Чернігівський фотопортал

Gorod.cn.ua - Портал Чернигова

You Tube. ua/Files/images/fotoklub_prekrasne_poruch/Кошмал.jpgЗ 5 червня 2013 року до Дня журналіста в мистецькій галереї експонується фотовиставка чернігівського фотожурналіста та одного з організаторів фотоклубу "Прекрасне поруч" при центральній бібліотеці ім. М.М. Коцюбинського Віктора Кошмала "Четверта влада в об'єктиві".

На інтернет-сторінках:/Files/images/dlya_novin/солдати Перемоги.jpg
Напередодні 68-й річниці Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні в мистецькій галереї центральної бібліотеки ім. М.Коцюбинського була відкрита фотовиставка "Встеляйте квітами дороги бійцям, що мир несли в наш край!" відомого чернігівського фоторепортера Віктора Кошмала. Подивіться в обличчя ветеранів. Їх лишається все менше і менше. Будьте уважними, небайдужими, поважайте тих, хто здобув Перемогу над ворогом і приніс у наші домівки мир.

На інтернет-сторінках:

Gorod.cn.ua Портал Чернигова - В бібліотеці ім. Коцюбинського до Дня Перемоги відкрилася фотовиставка (відео)

Високий Вал - Віктор Кошмал про День Перемоги (фото)

Виставка триватиме протягом травневих свят./Files/photogallery/8067/фотовиставка В.Шайгородського_n.jpg21 березня з нагоди Всесвітнього дня поезії бібліотека провела для своїх друзів "ніч поезії". Шанувальники творчості чернігівського фотохудожника Валерія Шайгородського зібрались на відкриття його фотовиставки "Чернігівські красуні" у мистецькій галереї бібліотеки.

Відкриття фотовиставкиОснова творчості поета, художника, музиканта і взагалі митця - натхнення, послане зверху. І це натхнення має жіноче начало. Не випадково муза – Жінка. Жінка - це загадка, яку постійно намагаються відгадати і яку ніколи не дано відгадати. Саме Жінка стала темою сьогоднішньої фотовиставки Валерія Миколайовича. Спокій і мудрість, незбагненність, примхливість і ніжність, терпіння й чарівність, загадково допитливі очі, радість і туга, краса і кохання. Ця природня щоденна жіноча краса вічна. Просто її треба вміти бачити, цінувати і возвеличувати!

Слова з вірша Степана Галябарди «Кохаю жінку» можуть служити епіграфом до фотовиставки.

Жінці потрібно красиво

В щасті весь вік прожить.

Славлю і юну, і сиву -

Боже, спини цю мить!

Виставка триватиме протягом березня місяця.

На сторінках преси: газета "Чернігівські відомості"/Files/photogallery/8062/P2110141.JPG
21 лютого 2013 року
у Чернігівській міській бібліотеці ім. М.Коцюбинського знаний фотограф Валерій Шайгородський відкрив виставку переможців фотоконкурсу "Кращий пейзаж - 2012". Як зазначив Валерій Миколайович, тему для конкурсу було обрано не надто складну, але яскраву і багатогранну — «пейзаж». На конкурс надіслано більше ста робіт. Серед учасників як зовсім молоді люди, так уже й пенсіонери. Вибрано 25 кращих робіт тринадцяти любителів фотографувати.

Приємно відзначити, що участь у конкурсі прийняла наша колега - Куннова Олена - бібліограф центральної міської бібліотеки ім. М.Коцюбинського, куратор фотоклубу "Прекрасне поруч". На виставці представлено три її роботи з краєвидами Чернігівщини./Files/photogallery/8050/володимир Крвченко.jpg
28 січня 2013 року
в мистецькій галереї «Вернісаж у бібліотеці» відкрилась виставка художніх робіт – «Акварелі Кравченка Володимира». Це його друга виставка в нашій бібліотеці і перша персональна. Його роботи в техніці олійного живопису ви бачите кожного дня, коли піднімаєтесь сходами на другий поверх до бібліотеки ім. М. Коцюбинського. Сьогодні він презентував роботи в іншій техніці живопису - акварелі.

Володимир народився в місті Чернігів 21 червня 1988 року. Закінчив Чернігівську художню школу в 2004 році, Чернігівське вище професійне училище №15 за спеціальністю декоратор вітрин, Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г.Шевченка за спеціальністю образотворче мистецтво.

Володимир завжди знаходиться у творчому пошуці. Надає перевагу живопису. Працює олійними фарбами, аквареллю, у різних жанрах: портрет, пейзаж, натюрморт, полюбляє мистецький напрям - імпресіонізм.

А ще у Володимира є інше захоплення - написання віршів, пісень, цікавиться поезією В.Маяковського, С.Єсеніна. Підтримує здоровий спосіб життя, займається спортом.

Виставка триватиме до кінця лютого./Files/photogallery/8038/виставка з ялинкою.JPG
В народі кажуть «зима іде – свята веде». Це прислів’я цілком окреслює тему нашої новорічно-різдвяної виставки творчих робіт вихованців дитячої художньої школи (керівник М. Рибіна-Ткач), яка прикрасила читальну залу Центральної бібліотеки ім. М.Коцюбинського. Ця виставка присвячена зимі, якою її бачать діти. Все, чим приваблює дітей зимова пора року, можна побачити на картинах. В кожній роботі – цілий світ, створений уявою дитини: передсвятковий настрій , очікування дива, дарунків.

Найперше свято, якого з нетерпінням чекає дітвора, це – день святого Миколая. Серед святих, яких шанують у народі, навряд чи знайдеться інший, кого б любили більше, ніж святого Миколая. «Микола - другий після Бога заступник», - кажуть у народі. Зимовий Миколай розносить дітям гостинці по цілому світі. Кажуть, він ходить так раненько, що ніхто з дітей не може ще й очей розплющити, тому святий Миколай кладе подарунки під подушку. І нашу експозицію відкривають малюнки присвячені цьому доброму святому : "Подарунки від Св.Миколая" Верещаки Анни, "Св.Миколай йде" Свиридовської Катерини, "Різдвяна ніч" Блохіної Влади, "Новий рік" Ніколаєнко Вікторії. Подивіться , як по-різному намалювали його діти, але спільне для всіх його зображень: радісне, усміхнене обличчя, лагідна посмішка.

Новорічна ялинка. Немкевич Дар\'я, 8 років


Традиція зустрічати й відзначати Новий рік здається непорушною. І яке ж свято без ялинки, до якої ми радісно вигукуємо: «Засвітись!». Така святкова ялинка, прикрашена яскравими гирляндами є на нашій виставці : "Новорічна ялинка" Немкевич Дар'ї.

Зимовий вечір. Дудар В., 14 роківСнігова королева. Калиниченко Тетяна, 14 років
В кожному малюнку різдвяно – новорічної виставки можна прочитати свою історію: щасливе, усміхнене обличчя дівчинки з букетом квітів такого холодного, морозяного з сніговою віхолою зимового вечора "Зимовий вечір" Дудара В. або замріяний погляд іншої дівчини з ялинкою в обіймах в передчутті якихось нових подій чи новорічних див "Снігова королева" Калиниченко Тетяни.

На роботах учнів художньої школи зображені головні українські традиції. Серед них — вертепи та колядування: "Солодка коляда" Кейти Тетяни, "Різдво-це диво" Товстенко Олександри, "Різдвяний ярмарок" Руденко Ганни.

Наймолодшому художнику, малюнки якого можна побачити на виставці у читальному залі , 8 років, а найстаршому — 15. Роботи виконані у різних стилях за допомогою олівців, акварелі й гуаші.

Це не перша спроба організації спільних заходів бібліотеки з дитячою художньою школою і маємо надію надалі співпрацювати з ії творчим колективом.

Виставку «З Новим роком» чернігівці зможуть побачити до кінця січня./Files/photogallery/8040/PC260024.JPG


Новий рік в мистецькій галереї розпочався відкриттям 8 січня виставки світлин дипломантів та учасників обласного туру Всеукраїнського конкурсу фотографій "В об'єктиві я і книга". В конкурсі взяли участь 11 ЦБС області, надіслано 72 фотороботи.


Книга хороша, а хлопчик ще кращий. Олена Куннова/Files/images/fotoklub_prekrasne_poruch/img021.jpg

Бібліограф Центральної бібліотеки ім. М. Коцюбинського Олена Куннова (координатор фотоклубу "Прекрасне поруч") взяла участь у конкурсі і отримала Почесну грамоту Головного управління культури, туризму і охорони культурної спадщини Чернігівської обласної держадміністрації.

Вітаємо колегу з нагородою і бажаємо їй реалізувати свій творчий потенціал!

Виставка буде експонуватися до кінця січня на першому поверсі Центральної бібліотеки ім. М. Коцюбинського.

Кiлькiсть переглядiв: 1736