Літературна Чернігівщина

/Files/images/lteraturne_kraznavstvo/61590362_443237703155509_7390309540002004992_n.jpg

Краса землі народжує красу душі. То ж і не дивно, що багата Чернігівщина на таланти. Близько ста тридцяти письменників, наших земляків, шукали і продовжують шукати свої стежки на терені української літератури. Ще кілька десятків літераторів, приїхавши на Чернігівщину, зачарувавшись красою краю, назавжди пов'язали з ним своє життя.

Літературні традиції Чернігівщини сягають своїм корінням у сиву давнину. Аж до перших писемних згадок про уславлений край: літописів "Повість минулих літ" та Іпатіївського літопису, а також літературних пам'яток "Життя і ходіння Даниїла" і "Слово о полку Ігоревім".

Історія Чернігово-Сіверської землі тісно переплітається з багатьма відомими іменами видатних письменників, твори яких увійшли в золотий фонд української культурної спадщини: Лазаря Барановича, Іоаникія Галятовського, Івана Величковського, Миколи Гоголя, Євгена Гребінки, Леоніда Глібова, Пантелеймона Куліша, Михайла Коцюбинського, Бориса Грінченка, Володимира Самійленка, Миколи Вороного, Павла Тичини, Олександра Довженка, Олекси Десняка, Олекси Ющенка, Юрія Збанацького, Євгена Гуцало, Станіслава Реп'яха та інші.

Маємо вдосталь свідчень, коли саме на Чернігівщині найактивніше з-поміж інших регіонів України вирувало літературне життя і визначало подальший розвиток усієї української літератури.

Рідною стала поліська земля для Тараса Григоровича Шевченка. Щоразу приїджаючи на Україну, він відвідував Чернігівщину. Закоханий у цей край, Кобзар створив тут багато своїх творів, як літературних, так і живописних. Мав багато друзів. Близько двадцяти п'яти населенних пунктів у області зберігають нині ті місця, які відвідував Кобзар.

Протягом усієї історії літератори, які мешкають на Чернігівщині, прожовжували творити самобутній художній літопис Поліського краю. Багато імен письменників з Чернігівщини давно вже вийшли за межі свого регіону, їх романи, повісті, поетичні збірки й пісні відомі широкому колу читачів.

із книги Олександра Забарного

  • Літературні ювілеї

"Короновані словом" літератори Чернігівщини

Бібліотека розпочала роботу по створенню електронного ресурсу для читання або завантаження, який буде надавати твори та інформацію про авторів, пов`язаних життям і творчістю з Чернігово-Сіверським краєм. Сподіваємось, що розпочата нами праця стане в нагоді Вам та заохотить місцевих авторів до співпраці.

Якщо ви бажаєте ознайомити широкий загал зі своїми літературними досягненнями - надсилайте роботи на нашу поштову скриньку E-mail: chizalkoc@gmail.com

Наші вимоги:

1. Ви є правовласником творів, які надсилаєте

2. Матеріал розміщується у наданому Вами редагуванні

3. Формат файла для завантаження - *.pdf

4. Ми не розміщуємо матеріали, які суперечать законодавству України

Бажано прикріпити до листа Ваше фото та коротеньку інформацію про Вас.

Також отримати відповіді на свої питання Ви можете за телефоном у Чернігові (0462) 77-51-20

Чекаємо!

Кiлькiсть переглядiв: 3214