Вернісаж у бібліотеці 2018 рік

/Files/images/fotoklub_prekrasne_poruch/16,06,2018 17920_n.jpg

16 червня у Чернігівській міській бібліотеці ім. М. Коцюбинського Київський фотоклуб «9×12» презентував чернігівським глядачам фотовиставку «Знайомтесь – Литва», яка відбулася в рамках творчої співпраці фотоклубу «Прекрасне поруч», який працює при Чернігівській міській бібліотеці ім. М. Коцюбинського, з київськими колегами.

Київський фотоклуб «9×12» було засновано у 1997 році. За час діяльності фотоклубу у ньому перебувало більше трьохсот захоплених фотомистецтвом аматорів та професіоналів. Учасники фотоклубу мають багато нагород міжнародних та вітчизняних фотоконкурсів. Також Київський фотоклуб «9×12» постійно організовує фотопленери та фотомандрівки, бере участь у подібних заходах як в Україні, так і за кордоном.

На відкритті фотовиставки кервіник Київського фотоклубу «9×12» Андрій Чекановський розповів, що у минулому році вони брали участь у фотопленері в Литві («Ода графу Косаковському», місто Укмерге і довкола), а потім трохи мандрували республікою та знайомилися з повсякденним життям країни, її мешканцями, з природою і деякими пам'ятками історичної спадщини. «Нас вразили привітність і розважливість литовців, їх шанобливе ставлення до своєї історії, культури і природи краю. За допомогою фотографії ми хочемо поділитися своїми враженнями і познайомити глядачів з цією країною».

Присутні на презентації мали змогу здійснити уявну коротку мандрівку вулицями старого Вільнюса, Шяуляю, Укмерге, дюнами Ніди на балтійському узбережжі, святою Горою Хрестів, литовським селом і Тракайським замком.

Київські фотографи почули слова подяки за чудову фотовиставку від відомого чернігівського фотохудожника Віктора Кошмала, старшого наукового співробітника Чернігівського обласного художнього музею ім. Г. Галагана Олени Ісаченко, художнього керівника Чернігівського обласного театру ляльок ім. О. Довженка Віталія Гольцова, який має литовське коріння. Також своїми враженнями від заходу поділилися і члени фотоклубу «Прекрасне поруч» та висловили надію на подальшу співпрацю.

Фотовиставку "Знайомтесь - Литва" можна побачити у читальній залі Чернігівської міської бібліотеки ім. М. Коцюбинського (вул. Кирпоноса, 22, другий поверх) у будь-який день, крім середи та державних свят, з 10-ї ранку до 18-ї вечора. Ласкаво просимо! Вхід вільний!

Мільйони людей спостерігають за птахами у природних умовах. Хтось просто отримує від цього естетичне задоволення, хтось робить нотатки та замальовки, а більшість бере до рук фотоапарат. Зараз у світі набуло широкого розповсюдження таке хобі як бьордвотчинг. Назва цього захоплення походить від англійських слів «bird» (птах) і «watching» (дивитися, спостерігати).

/Files/images/fotoklub_prekrasne_poruch/ТугучовDSC_0945.JPG

Приємно зазначити, що у Чернігові є людина, яка вже кілька років через об’єктив вивчає орнітологію нашого краю, а також привозить гарні світлини птахів з-за кордону.

Владислав Тугучов має велику колекцію спійманих у кадр пташок. 16 світлин були представлені 26 квітня цього року у Чернігівській міській бібліотеці ім. М. Коцюбинського під час відкриття його персональної фотовиставки «Птахи Чернігівщини».

Фотографувати Владислав Тугучов почав ще в дитинстві. З того часу з фотоапаратом не розлучався. Закінчив Національний медичний університет ім. О. Богомольця. Нині працює сімейним лікарем у поліклініці ЧМЛ № 3. Є активним членом фотоклубу «Прекрасне поруч» при Чернігівській міській бібліотеці ім. М. Коцюбинського та Народного аматорського фотоклубу «Чернігів». Серед творчих здобутків Владислава Тугучова - дві персональні фотовиставки, участь у звітних виставках фотоклубів, перемога у фотоконкурсі «Симфонія зими», що проводився Першим Чернігівським фотопорталом спільно з Чернігівською міською бібліотекою ім. М. Коцюбинського.

Фотовиставку Владислава Тугучова «Птахи Чернігівщини» можна побачити у читальній залі Чернігівської міської бібліотеки ім. М. Коцюбинського (вул. Кирпоноса, 22, другий поверх) протягом місяця у будь-який день, крім середи та державних свят, з 10-ї ранку до 18-ї вечора. Ласкаво просимо! Вхід вільний!