Повернутися до звичайного режиму

Книга з Українсько-канадського центру: В. Кармазина-Каковського «Мистецтво лемківської церкви», видана 1975 року в Римі, з бібліотеки Павла Пришиби

/Files/images/kanadsko-ukranskiy_tsentr/67960158_114858819869902_1667211819321655296_n.jpg

Ми продовжуємо огляди книг із фонду Канадсько-українського бібліотечного центру, присвячені історії та культурі депортованих етнічних груп українців.

Рідкісним виданням є книга професора В. Кармазина-Каковського «Мистецтво лемківської церкви», видана 1975 року в Римі. Це книга з бібліотеки Павла Пришиби, яка була люб’язно передана його родиною Канадсько-українському бібліотечному центру.

У книзі розглянутий розвиток церковної архітектури Лемківщини з XVI до початку ХХ ст. На початку книги вміщена загальна характеристика дерев’яної архітектури Правобережної України, Галичини, Волині, Поділля.

/Files/images/kanadsko-ukranskiy_tsentr/68808131_114858809869903_5283910471118749696_n.jpg

Кожному хронологічному періоду розвитку лемківських дерев’яних церков присвячений окремий розділ. Також автор звертає увагу, що одним з найбільш архаїчних видів дерев’яних церков України є бойківська церква. Її архітектура багато в чому лягла в основу лемківського типу дерев’яних церков.

Особливо цікавим є дослідження дерев’яних храмів XVI ст., оскільки до нашого часу дійшли лише поодинокі зразки.

Автор детально розглядає технологію побудови храмів, оздоблення, конструктивні особливості.

Понад половину об’єму книги займають фотодокументальні матеріали. Це унікальні світлини дерев’яних храмів. Вони мають значну цінність для сучасних дослідників, оскільки частина цих церков не збереглися до початку ХХІ ст.

Книга буде корисною, насамперед, історикам архітектури, мистецтвознавцям, а також усім, хто цікавиться історією та культурою України.

Підготувала завідувачка Українсько-канадським бібліотечним центром Олена Терещенко