До 160 річчя від дня перепоховання Тараса Шевченка на Чернечій горі

З 1990 року в Каневі, 30 весен підряд, 22 травня урочисто і хвилююче відбувається велелюдний реквієм «Останнім шляхом Кобзаря». Протягом цих років і сьогодні, сотні тисяч українців та гостей з-за кордону взяли участь у неповторній за своєю атмосферою, натхненній Ході. Пролягав цей заквітчаний квітами і зрошений травневими дощами шлях від сивих стін 900-літнього Свято-Успенського собору, де відспівували поета у 1861-му, до верхівки Чернечої гори. Нинішня ж традиційна хода проходить коротшим шляхом кількома міськими вулицями.

Серед промов, виголошених на Смоленському цвинтарі у Санкт-Петербурзі біля труни Тараса Шевченка, вирізняються пророчі слова Пантелеймона Куліша, маловідомі нам, сучасникам: «Нехай наш батько з’явиться на Вкраїні лицарем щирим, що жив і вмер, побиваючись про добро, про честь і волю нашу… З’явись, батьку, серед рідного краю під своєю червоною китайкою, заслугою козацькою; згромадь навкруг себе сліпих, глухих, без’язиких, нехай побачать, як далеко вони од правди постали, нехай почують із мертвих уст твоє слово безсмертне… Наш єси, поете, а ми народ твій і духом твоїм дихатимемо во віки і віки…»

Тарас Григорович Шевченко - найвеличніша постать в історії українського народу. Життєвий подвиг поета завжди спонукає українців до праці й боротьби за свободу. Багатющою є його натхненна, світового значення літературна спадщина.

/Files/images/knijkov_vistavki/190432239_4040412379374805_8294996163453328089_n.jpg

У читальному залі центральної бібліотеки ім. М. М. Коцюбинського працівники книгозбірні підібрали для своїх користувачів найяскравіші видання про життя і творчість Тараса Григоровича Шевченка.

  • Симоненко Р.Г., Берестенко В.А. Тарас Шевченко та його доба: док. – хрестом. Висвітлення життя й діяльності видат. Сина України та найближ. У часі спадкоємців і продовжувачів його слави І.Я. Франка, Лесі Українки, М.П. Драгоманова. У 3 т. Т.1 / Р.Г. Симоненко, В.А. Берестенко; худож.-оформлювач О.М. Іванова. – Харків: Фоліо, 2013. – 495 с.: іл.
  • Симоненко Р.Г., Берестенко В.А. Тарас Шевченко та його доба: док. – хрестом. Висвітлення життя й діяльності видат. Сина України та найближ. У часі спадкоємців і продовжувачів його слави І.Я. Франка, Лесі Українки, М.П. Драгоманова. У 3 т. Т.2 / Р.Г. Симоненко, В.А. Берестенко; худож.-оформлювач О.М. Іванова. – Харків: Фоліо, 2013. – 495 с.: іл.
  • Симоненко Р.Г., Берестенко В.А. Тарас Шевченко та його доба: док. – хрестом. Висвітлення життя й діяльності видат. Сина України та найближ. У часі спадкоємців і продовжувачів його слави І.Я. Франка, Лесі Українки, М.П. Драгоманова. У 3 т. Т.3 / Р.Г. Симоненко, В.А. Берестенко; худож.-оформлювач О.М. Іванова. – Харків: Фоліо, 2013. – 527 с.: іл.
  • Дзюба І. Тарас Шевченко. – К.: Видавничий дім «Альтернативи», 2005. – 704 с.: іл.
  • Єфремов С.О. Шевченкознавчі студії / С. О. Єфремов; Перед. Слово Е.С. Соловей; упорядкув. О.В. Меленчук. – К., 2008. – 368 с., портр.
  • «Згадайте, братія моя…»: Київ Тараса Шевченка / Тетяна Чуйко, Надія Орлова, Ольга Карпенко [та ін.]; перед. слово Дмитра Стуса. – К.: Либідь, 2015. – 256 с.: іл.
  • Кониський О.Я. Тарас Шевченко-Грушівський. Хроніка його життя. – К.: ТОВ «Видавництво «КЛІО», 2014. – 672 с.: іл.
  • Мельниченко В.Ю. Михайло Грушевський: «Шевченко – святий національний прапор»: 100 історій і розповідей про двох українських геніїв / Володимир Мельниченко. – К.: Либідь, 2017. – 440 с.

Кiлькiсть переглядiв: 118