До Дня геолога

О, скільки зелені, о, скільки душних злив
У грудочці блискучій антрациту!
Яке намисто золотавих днів
В одній краплині бурштину укрито! (Олег Ольжич)

В Україні щороку в першу неділю квітня відзначають День геолога – професійне свято працівників геології, геодезії та картографії (згідно з Указом Президента України від 7 лютого 1995 року № 110/95).

Достеменно не відомо, коли саме з'явилася професія геолог. Перші згадки про неї зустрічаються в роботах Плінія Старшого, Арістотеля, Страбона та Піфагора. В XIV-XVI ст. вчені епохи Відродження складали опис та класифікацію геологічних тіл, керуючись працями Аль-Біруні та Авіценни. Тільки XVII-XVIII ст. виникла загальна теорія геології як науки. Причиною цього стала потреба у видобутку корисних копалин у зв'язку з розвитком промисловості.

Зараз це свято вважають професійним днем кожного, хто працює в галузі видобутку корисних копалин, цікавиться фізичними процесами, що відбуваються в надрах і на поверхні планети, чия професія пов'язана з дослідженням будови та історії нашої планети. Геологи переважно вивчають гірські породи, які несуть у собі великий обсяг інформації про розвиток Землі. Саме завдяки геологам ми дізнаємося про особливості життя на Землі в минулі століття і навіть тисячоліття.

На фото – книги з фонду Чернігівської міської бібліотеки ім. М.

Кiлькiсть переглядiв: 33