Виставка "Кобзарів" з фонду бібліотеки до 210 -річчя від дня народження Тараса Шевченка

«Правда «Кобзаря», як правда святого Письма,
для людства ніколи не постаріє, не погасне»
(О. Гончар)

«Кобзар» - національний і духовний скарб нашого народу. Книга, яка має для українців значення заповіту. Тарас Шевченко своїм «Кобзарем» гарантував вічність українському народові, його мові, культурі.

«Кобзар» належить до найволелюбніших книг усіх часів. Він наскрізь наповнений прагненням волі, вірою в незнищенність людини, вірою в те, що людина ніколи не змириться з рабством.

Саме зараз, під час війни за наші цінності та ідентичність, важливе слово Тараса Шевченка – національного символу України. У цій жорстокій війні, окрім зброї, нас тримає дух Тараса, дух українства, дух нашої землі.

З нагоди відзначення 210-річчя від дня народження Тараса Шевченка бібліотека організувала виставку «Кобзарів». На перегляді представлені різні видання «Кобзарів» різних років та різних видавництв. Серед цієї колекції є іншомовні видання, факсимільне видання першого «Кобзаря» 1840 року, надруковане приватним видавництвом Фішера в Санкт-Петербурзі. Також в нашій колекції творів Великого Кобзаря є видання «Заповіту» 147 мовами народів світу.

Читаймо Шевченка уважно з подивом і захопленням, щоб нарешті зрозуміти, хто ми є і яке у нас майбутнє.