Засідання фотоклубу у травні місяці

16 травня 2013 року

/Files/images/fotoklub_prekrasne_poruch/Микола Турчин. Фото В. Кошмала.JPG

На сьогоднішній зустрічі фотомайстру Миколі Турчину клубівці запропонували розповісти про макрозйомку. Микола Павлович зауважив, що цікаві макрознімки можна зробити не тільки власникам дзеркальних цифрових камер з макрооб'єктивами, але й звичайним цифровим фотоапаратом.

По-перше не забувати перемикати фотоапарат в режим макрозйомки. Також використовувати штатив , щоб уникнути тремтіння і краще налаштовувати параметри зйомки. Ще один чинник якості знімка - діафрагма. Діафрагма впливає на глибину різкості. "Вибирайте вузьку діафрагму, якщо ви хочете отримати знімок з великою глибиною різкості, в якому все буде у фокусі; або широку діафрагму, якщо ви хочете, щоб лише об'єкт зйомки був у фокусі," - таку слушну пораду надає фотомайстер.

Не менш важливо правильно сфокусуватися на об'єкті, щоб отримати гарну композицію. Краще намагатися вибирати вдалий час, коли буде достатньо світла для зйомки. "Як тільки ви вибудували композицію і навели на різкість, робіть знімок. Переконайтеся в тому, що ви отримали. Скористайтеся монітором для перегляду, наблизьте зображення, щоб перевірити, чи правильно був наведений фокус. Спробуйте зняти кілька разів: при різних діафрагмах, з різною композицією, фокусуючись на різних точках об'єкта, щоб зрозуміти, що дає кращий результат," - ще одна порада фотографа.

/Files/images/fotoklub_prekrasne_poruch/Куннова Ввысь.jpgФото Олени КунновоїПопулярні теми в макрозйомці: квіти, комахи, продукти харчування , абстракція тощо.
Зазвичай багато починають макрозйомку якраз з квітів. Квіти добре виглядають на фотографіях і в житті.

/Files/images/fotoklub_prekrasne_poruch/Барханская Ягоды.JPGФото Ірини Барханської


Краща композиція для такої зйомки - дотримання правила третин. Це правило взагалі добре працює для будь-яких видів зйомки. У знімку з'являється динаміка і очі краще сприймають таке зображення.

/Files/images/fotoklub_prekrasne_poruch/Буглак Жучки.jpgФото Інни Буглак


Комахи
дуже малі. Тому, якщо ви хочете знімати їх дійсно великим планом, то без макрооб'єктиву не обійтися. Головне правило при зйомці - знімати потрібно з рівня комахи.

/Files/images/fotoklub_prekrasne_poruch/Пашнюк ПаукКиликиев 2 060.jpgФото Григорія Пашнюка


Якщо жучок повзе по траві, а ви стоїте навколішках і хочете його сфотографувати - опустіться ще нижче, щоб жучок знаходився на рівні ваших очей. Тоді ви отримаєте приголомшливі фотографії.

/Files/images/fotoklub_prekrasne_poruch/Лысая Абстракция.JPGФото Юлії Лисої

Оскільки знімаємо об'єкти з близької відстані, деякі можна зняти так, що взагалі буде незрозуміло, що це таке, можна отримати цікаві форми, лінії та кольори. Абстрактна зйомка - це відмінний спосіб розвинути творчий погляд на звичні речі.

/Files/images/fotoklub_prekrasne_poruch/Нитченко Сыр.jpgФото Світлани Нитченко

Абстрактні зображення також змушують глядача думати і задавати собі питання. Головний принцип композиції - простота. Не захаращуйте кадр.

/Files/images/fotoklub_prekrasne_poruch/Нитченко Бабочка.jpgФото Світлани Нитченко/Files/images/fotoklub_prekrasne_poruch/Катіман В.Яблуко.jpgФото Василя Катімана/Files/images/fotoklub_prekrasne_poruch/Катіман В.Рябина.jpgФото Василя Катімана

Для прикладів використані роботи членів фотоклубу "Прекрасне поруч".


30 травня 2013 року

/Files/images/fotoklub_prekrasne_poruch/CC7K7773.JPG


Відбулося підсумкове засідання фотоклубу. Члени фотоклубу представили свої роботи, в яких вони можливо ще й не досягли високого професіоналізму, але зацікавили своїми сюжетами і похвалилися набутою майстерністю.

Роботи фотоклубівців будуть представлені на виставці в мистецькій галереї "Вернісаж у бібліотеці" на першому поверсі центральної бібліотеки ім. М.М. Коцюбинського. (Про дату і час проведення повідомимо додатково.)

Всі присутні отримали від фотомайстрів "завдання на літні канікули". Впевнена, що нас чекають нові творчі знахідки і враження.

Наступний курс занять почнеться у вересні місяці. Довідки за телефонами:

тел. (0462) 775-120
(0462) 675-043
(063) 182-43-16
(097) 395-15-50
(050) 749-39-71
м. Чернігів, вул. Кирпоноса, 22

http://www.facebook.com/groups/295916453852678/

http://map.cn.ua/info/6630/

Кiлькiсть переглядiв: 306